Tipy jak přežít svátky v klidu a míru

0

Vánoce patří k nejkrásnějším svátkům v roce. Bohužel se k nim však váže hned i stres, shon, nákupy, úklid, pečení a hromada povinností, co vše ještě stihnout. Nicméně tyto svátky si lze užít plnými doušky i bez zbytečného stresování. Jak na to? To vám prozradíme o pár řádků níže.

Svátky bez stresu…

Když říkáme bez stresu, tak to myslíme vážně. Nenechte se ovlivnit vánoční horečkou a vším, co s těmito svátky souvisí. Snažte se dárky nakoupit včas. Dokonce ani nemusíte běhat po obchodech. Dnes je již možné nakoupit spoustu věcí po internetu. Do pečení zapojte klidně i děti, bude to společná zábava. A nikde není napsáno, že musíte mít dvacet druhů cukroví. Stres, který se k svátkům váže, vás pohltí, jen když mu podlehnete a necháte se.

Chvilka jen pro sebe…

Vánoce mají být především o klidu a pohodě. Proto se tím začněte i řídit. Běžte na procházku, do kina či divadla, na masáž nebo jen tak relaxujte s knížkou v ruce u šálku dobré kávy. Naučte se odpočívat a nesnažte se dohnat všechny resty naráz. Stres si lidé způsobují sami. Popravdě Vánoce za to nemohou.

Obklopte se rodinou…

Obklopte se lidmi, které máte rádi. Rodinou i přáteli a klidně tam započítejte i domácí mazlíčky. Snažte se podnikat společně výlety, procházky, hrát hry a užívat si jeden druhého. Tyto chvíle vás nabijí pozitivní energií. Spojte příjemné s užitečným. Rodina vám může pomoci péct, uklízet, ale i vybrat dekorace a stromeček.

Nebuďte perfekcionistka…

Pamatujte, že Vánoce budou a my už dávno ne. Nikdo si nebude pamatovat, že namísto 20 druhů cukroví jste měli jen 3, že se okna neblýskala, nikde ani psí nebo kočičí chloupek. Ale to, jak se s vámi rodina cítila. Uvědomte si podstatu Vánoc a zkuste to letos bez stresu a šílenství. Neklaďte na sebe přemrštěné úkoly a nesnažte se o dokonalost – ta neexistuje.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku