Tipy na hračky, které pomohou vašim dětem zlepšovat si mozek

0

Vánoce se blíží mílovými kroky a tak nastává otázka, co nadělit dětem pod stromeček. Mnohdy samozřejmě chceme splnit všechna jejich přání, myslet byste však měli také na vhodnost vybraných hraček. Raději než elektroniku kupte dítku hračku, která mu pomůže s rozvojem.

Nejvhodnější hračky

Pokud vybíráte svému dítěti hračky, měli byste se zaměřit na takové, které mu pomohou se zlepšováním mozkové činnosti a dalších důležitých funkcí. Správná hračka by tedy měla hlavně podporovat hru rodičů s dětmi, společnou interakci a rozvíjet dětskou fantazii, aby musela zpracovávat různé podněty. Ve výsledku až tak nezáleží na tom, zda pořídíte kostky, skládačky či vláčky. Hlavní je, že dítě bude tvořit.

Hračky pro batolata

U dětí v období od jednoho do dvou let probíhá nejrychlejší vývoj. Právě proto je důležité jim v tomto věku věnovat velkou pozornost a učit je pomocí vhodných hraček. Samozřejmě u takto malých dětí není potřeba žádných složitých vymožeností, je však důležité rozvíjet jejich motoriku a zručnost. Pořídit proto můžete například různé vkládačky, kostky na stavění či různé stavebnice pro rozvoj jemné motoriky. Dobré je rozvíjet i sluch, pro to se skvěle hodí zatloukačky.

Co koupit předškolákovi?

V období od dvou do šesti let dítě dokáže dělat obrovské pokroky, je proto důležité popostrčit ho správným směrem. U dětí do čtyř let se zaměřte na hračky, které rozvíjí jemnou motoriku, smyslové vnímání a slovní zásobu. V tomto období jsou totiž děti zvídavé, rády objevují, rozebírají a zkoumají. Starší děti už nemají problém s pochopením pravidel, můžete jim proto koupit i karetní nebo deskovou hru. Díky tomu podpoříte rozvoj komunikace, logického myšlení, ale i počítání.

Období raného dětství je pro lidský vývoj opravdu důležité. Proto byste to neměli zanedbat, raději než posadit dítě před obrazovku, nechte ho objevovat a tvořit pomocí hraček nebo si s ním hrajte společně, to mu pomůže v rozvoji nejvíce.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku