Tipy na domácí pleťové masky

0

Patrně každý zná televizní skeče, kdy se partner vyleká své milé, která má na obličeji nános něčeho a říká tomu „pleťová maska“. Často je používání pleťové masky prezentováno, jako něco povrchního a směšného. Ovšem moudré ženy vědí, že aplikovaná pleťová maska zabrání, aby se jí partner polekal v budoucnu.

Pleťových masek doma vyrobených existuje nespočet, podle typu pleti. Občas je určitě fajn dopřát si nějakou tu luxusní péči v kosmetickém salónu a nechat se hýčkat, případně si koupit masku na obličej v lákavém obalu se speciálními ingrediencemi v drogerii, ale ne vždy máme chuť utrácet. Domácí pleťové masky splní účel a za ušetřené korunky si můžeme koupit třeba novou kabelku.

Kakaová pleťová maska

Je výtečná na vyčištění, hydratování a bojuje proti předčasným vráskám. Kakao má antioxidační účinky a je vhodné i na citlivou pokožku. Potřebovat budeme: drcené ovesné vločky, kvalitní kakao, med, vejce. Umícháme kašičku, kterou naneseme na vyčištěnou pokožku a necháme 20 minut působit. Poté opláchneme a obličej nakrémujeme, jak jsme zvyklé.

Avokádová pleťová maska

Tato maska je vhodná pro unavenou a zralou pleť. Vrací pokožce svěžest a obsahuje velké množství hydratačních a výživných látek. K výrobě budeme potřebovat: avokádo, med, bílý jogurt a citronovou šťávu (v případě alergické či citlivé pleti šťávu vynecháme).

Jablečno-skořivcová pleťová maska

Tato maska se hodí mastnou a problematickou pokožku. Má lehké antiseptické účinky, stahuje póry, čistí, hydratuje a dodává vitamíny. Připravíme ji z těchto ingrediencí: nastrouhané jablíčko, bílý jogurt, med, mletá skořice, mleté ovesné vločky. Vytvoříme kašičku a naneseme na předem vyčištěnou pokožku.

Rada od nás:

Pleťové masky, zvlášť výživné, vitamínové, hydratační, protivráskové dávejte i na krk a dekolt. Větší množství vyrobené pleťové masky skladujte v uzavřené skleničce či plastové krabičce v lednici maximálně tři až čtyři dny podle jejího složení. Záměrně neuvádíme množství u ingrediencí – množství si korigujte sami. Někdy si lze vyrobit jednu dávku, jindy dvě do zásoby, ovlivněno je to také počtem žen v domácnosti. Rituál pleťové masky můžete provádět se svou sestrou, maminkou či kamarádkou. Bude to větší zábava.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku