Těhotenství v létě: Proč je tak důležitá hydratace?

0

Těhotné ženy by měly samozřejmě konzumovat více vody než průměrný člověk. Dehydratace u nich může vést ke komplikacím, co mohou způsobit vrozené vady. Dehydratace je v tomto období vážným problémem. Nejenže potřebují více vody než obvykle, ale vodu bude potřebovat i dítě. Hraje zásadní roli při vývoji plodu, a proto je zásadní zůstat hydratovaná. Jak toho v létě dosáhnout?

Jakou roli hraje voda během těhotenství?

Těhotné ženy by měly přijímat více vody než průměrný člověk, aby se tvořila plodová voda, produkovala další krev, vytvářely se nové tkáně, přenášely živiny, zlepšovalo se trávení a odplavovaly se odpadní látky a toxiny. Když vaše tělo ztrácí vodu rychleji, než ji přijímá, budete se cítit dehydratovaná.

Dehydratace u těhotných žen může vést ke komplikacím v těhotenství, jako jsou defekty neurální trubice, nízká tvorba mateřského mléka, málo plodové vody a ve vážných případech dokonce k předčasnému porodu. Tyto problémy by následně mohly vést k vrozeným vadám dítěte v důsledku nedostatku vody a výživy.

Denní pitný režim

Je důležité si uvědomit, že tekutiny neznamenají pouze vodu, ale také mléko, džusy, polévky a také vodnaté ovoce, jako jsou melouny, okurky, protože i ty vám pomohou zůstat hydratovaná. Hydratace by měla být součástí vaší každodenní rutiny. Když si na ni zvyknete, je pravděpodobnější, že ji dodržíte. Měla byste vypít sklenici vody hned ráno po probuzení. Klidně si stáhněte aplikaci, která vás upozorní že jste už dlouho nepila a bude se starat o váš pitný režim.

Denní cíl

Stanovte si cíl pro příjem tekutin: Doporučuje se vypít každý den alespoň 8 až 12 šálků vody (přibližně 2 až 2,5 litru). Pokud vám čistá voda prostě nechutná, zkuste si ji ochutit čerstvým ovocem nebo bylinkami, které zvýší její chuť.

Je velmi snadné zapomenout pít vodu, zejména když máte v těhotenství spoustu dalších věcí, které musíte řešit. Je však důležité, abyste zajistila pití správného množství vody pro vlastní pohodu i pohodu vašeho dítěte.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku