Sportovní podprsenka: Jak ji správně vybrat?

0

Sportovní podprsenka je praktickým kouskem oblečení, který oceníme hlavně při náročnější fyzické aktivitě. Ovšem její velikost není jediný parametr, kterým se řídit. Je třeba zaměřit se na řadu dalších věcí tak, abyste vybrali správný kousek, který vám bude sedět.

Nenápadná podpora

Sportovní podprsenka má za úkol podpořit prsa zejména při sportu, kdy se hodně pohybujeme. Na druhou stranu byste ji však neměly cítit. Je tedy třeba vybrat správný materiál. Ten by měl být hlavně prodyšný a pružný. Proto se při zkoušení podprsenky zaměřte na to, jakou poskytuje podporu. Neznamená to však, že by vás měla škrtit a stahovat hrudník.

Skvěle padne

Aby sportovní podprsenka fungovala tak, jak má, je důležité, aby přesně seděla na těle. Vyzkoušejte si proto, zda se prsa nepohybují ani při prudších pohybech. Velikost se většinou shoduje s běžnou podprsenkou, ovšem nemusí to být pravidlem. Podprsenka by měla obepínat celé prso, aniž by přesahovalo do stran. Zaměřte se také na ramínka, nejlepší jsou široká, která poskytnou skvělou podporu. Vmístit byste pod ně měly dva prsty. Díky tomu máte jistotu, že vás ramínka nebudou tlačit.

Košíčky, nebo bez?

Sportovní podprsenku můžete najít ve variantě s košíčky i bez nich. V podstatě záleží pouze na osobních preferencích, co je vám příjemnější. Košíčky se hodí hlavně pro prudké pohyby, jelikož jsou pevné. Podprsenka bez košíčku pak prsa přitiskne k tělu a stáhne je tak, aby i náročný sport byl pohodlný.

Při výběru nové sportovní podprsenky je nejlepším řešením vybrat několik různých modelů a ty si vyzkoušet. Nebojte se sáhnout ani po různých velikostech. Jen díky tomu totiž můžete najít kousek, který vám přesně padne a bude tak dobře sloužit. Rozhodně se vyplatí investovat do dražších kousků, které skvěle splní svoji funkci, a navíc vám dlouho vydrží.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku