Snídaně: Tipy na jejich rychlou a jednoduchou přípravu

0

Všichni výživoví poradci, fitness trenéři a koneckonců i někteří lékaři se shodují na tom, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Lidský organismus po spánku prahne po dostatečném zdroji energie, a pokud mu jej nedopřejete, počítejte s tím, že energetický deficit už během dne nedoženete.

Jakmile dodáte tělu hned po ránu dostatek živin, bílkovin a tuků, budete mít nejenom produktivnější den, ale také nebudete mít potřebu se přes den přecpávat. Proto vám přinášíme několik tipů na rychlé a vydatné snídaně, jejichž příprava trvá několik desítek vteřin.

Ovesná kaše

Příprava ovesné kaše není nijak složitá, a přitom vás zahřeje a zasytí na celé dopoledne. To se v období chmurného podzimu rozhodně hodí. V současné době máte 2 možnosti přípravy ovesné kaše. Buď zvolíte instantní formu, kterou stačí zalít horkou vodou, nebo si kaši připravíte vlastnoručně den předem večer. Zajímavou alternativu pak nabízí ovesné vločky, které si také můžete udělat dopředu. V hrnečku smíchejte vločky, chia semínka, mléko nebo jinou tekutinu a nechte přes noc uležet. Ráno po probuzení si můžete vychutnat perfektní snídani.

Granola

Pakliže se vám příčí myšlenka každodenní přípravy čerstvé snídaně, pak si zkuste připravit granolu. Nejedná se o nic jiného než o upečenou směs ovesných vloček, oříšků, semínek, koření a sušeného ovoce. Směs si pochopitelně upečte dopředu a v týdnu jenom ukrajujte. Granolu samozřejmě nemusíte jíst samotnou, ale ideální je ji smíchat s jogurtem, kefírem nebo mlékem, popřípadě sezónním ovocem. To ale na konci podzimu asi neseženete.

Minutový dortík

Hodně zajímavou a neobvyklou alternativou vydatné snídaně je minutový dortík. Ten vás během chladného rána dokonale zahřeje, a ještě vás dostatečně zasytí. Receptů najdete na internetu i v kuchařkách mnoho a nikde není napsáno, že nemůžete improvizovat. Pokud byste například chtěli banánový dortík, pak dejte do hrníčku hrst ovesných vloček, rozmačkaný banán a 1 vejce. Všechno smíchejte dohromady a pečte v mikrovlnce na střední stupeň přibližně 4 minuty.

Skoncujte jednou pro vždy s výmluvami, že nemáte čas na přípravu snídaně. Připravte si ji dopředu a vychutnejte si skvělé pokrmy, které vás nejenom zasytí, ale také zahřejí.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku