Skvělé tipy, jak vyčistit špinavý koberec

0

Koberec má za úkol zútulnit místnost, dodat pocit pohodlí i doplnit celkový design interiéru. Ať už vyberete jakýkoliv koberec, každý z nich je náchylný na ušpinění a je náročný na údržbu. Jak snadno vyčistit koberec? Tyto tipy vám usnadní úklid.

Pro perfektně čistý koberec se vám bude hodit mokrý vysavač

Vysavač pro mokré vysávání či tepování bude váš nejlepší úklidový spotřebič zejména v případě, že máte ve vaší domácnosti koberec na více místech. Díky vysavači pro mokré čištění dostanete z vláken koberce veškeré nečistoty i bakterie, které se v koberci mohou držet.

Ocet, sůl a jedlá soda

Ano, přesně tyto tři ingredience vám pomohou k účinnému vyčištění vašeho koberce. Stačí smíchat ocet a jedlou sodu, přidat trochu vody nebo tekutého mýdla pro vytvoření pěny, a nanést kartáčem na špinavý koberec. Směs nechte chvíli působit a poté suchým hadrem odstraňte. Pak už jen stačí přebytečnou, vlhkou špínu vysát a váš koberec bude opět jako nový.

Zářivý a bez skvrn bude koberec i při použití obyčejné soli. Solný roztok můžete opět smíchat s tekutým mýdlem, prostředkem na mytí nádobí nebo octem pro ještě větší účinek. Postup je stále stejný.

K čistému koberci vám pomůže i zelený čaj

Zelený čaj má schopnost čerstvou skvrnu vysát do sebe. Připravte si sypaný zelený čaj a dejte větší množství přímo na skvrnu koberce. Nechte působit, dokud čaj úplně nevyschne a poté sejměte z koberce. Zbytek nečistoty můžete klasicky vysát vysavačem.

Dobré tipy na závěr

Každý druh skvrny nebo nečistoty se čistí trochu jiným způsobem. Na krví pokapaný koberec nikdy nepoužívejte horkou vodu, k odstranění krvavých skvrn vám lépe poslouží studená voda. U mastných fleků použijte co nejdříve papírové utěrky, které do sebe mastnotu vsáknou. Pomocí žehličky můžete papírové utěrky párkrát přežehlit, aby flek díky teplu ještě více povolil. Poté můžete použít opět známou a účinnou variantu s octem. Při použití octa ale dávejte pozor, abyste jeho koncentraci nepřehnali, mohl by poškodit barvu nebo strukturu koberce.

I když se čištění koberce zdá jako tvrdý oříšek, s těmito tipy na čištění vám půjde úklid mnohem snáz.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku