Šediny: Jak se jich zbavit přírodní cestou?

0

Stárnutí se bojí každá z nás, a jakýkoli jeho náznak nás dokáže dohánět k šílenství. Nejčastěji se projevuje na naší pleti a vlasech. Šediny jsou nevzhledné, nicméně způsobuje je i stres. Pokud si jich všimnete, vaše sebevědomí se může snížit a vy se tím budete psychicky trápit.

Příznakem předčasného stárnutí může být nedostatek vitaminu B12 nebo závažný nedostatek železa. K předčasnému šedivění vlasů navíc vede i špatná strava, která postrádá dostatek bílkovin, mědi a dalších nezbytných vitaminů a minerálů. Jak se šedin zbavit přírodní cestou?

Odvar z černého čaje pro tmavé vlasy

Tento přípravek zvládnete vykouzlit jednoduše doma za chvíli. Dejte vařit sklenici vody, dvě čajové lžičky listů černého čaje a lžičku soli. Po chvíli stáhněte plamen na polovinu a vařte cca 5 minut. Odvar nechte zcela vychladnout a aplikujte na umyté vlasy. Jedná se o přirozený proces barvení, zároveň černý čaj dodává vlasům lesk.

Maska z prášku amla a pískavice řecké seno pro světlé vlasy

Obě tyto suroviny můžete získat ve zdravé výživě nebo koupit online. V mlýnku rozemelte několik semínek řeckého sena a amly, které smícháte s vodou. Naneste na vlasy, které zabalíte do igelitu, abyste mohla nechat masku působit přes noc. Následující den ji smyjte jemným šamponem.

Semena pískavice řecké seno jsou plná prospěšných živin, zatímco amla je bohatým zdrojem vitaminu C, který pomáhá zlepšovat kvalitu vlasů. Společně mohou podpořit růst vlasů a zabránit jejich předčasnému šedivění.

Mandlový olej a citronová šťáva

V poměru 2:3 smíchejte mandlový olej a citronovou šťávu, směs důkladně vetřete do vlasů a pokožky hlavy. Nechte působit půl hodiny, a poté opláchněte jemným šamponem.

Vitamin E obsažený v mandlovém oleji může zabránit předčasnému šedivění a vyživuje vlasové kořínky. Citronová šťáva navíc usnadňuje růst vlasů bohatých na vitamin C.

Jaký recept na šediny používáte vy?

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku