Jak se vypořádat s láskou na pracovišti?

0

Zamilovat se do kolegy či kolegyně není ničím zvláštní a stává se to docela běžně. Problém může nastat snad v okamžiku, zamilujete-li se do svého nadřízeného. Obecně vzato mnohem lépe se korigují vztahy mezi stejně postavenými zaměstnanci, než v případě, že je jeden nahoře a druhý dole.

To může zamilovaného, který je na nižší pozici vyčerpávat, protože se může stát terčem útoku ostatních kolegů, kteří mu závidí, že je ve výhodě. Ať už je vaší láskou kolega, nadřízený či podřízený, chce to svá pravidla. V opačném případě hrozí, že by jeden z páru mohl přijít o práci.

Problém či výhoda?

Ačkoliv je láska pozitivní záležitostí, na pracovišti sebou přináší určitá rizika. Partneři vytvářejí svým vztahem samostatnou jednotku uprostřed týmu (stát ve státě). Tím se zároveň z týmu i částečně vylučují. Zaměstnavatelé v ČR řeší lásku na pracovišti poměrně často. Ne vždy musí jít o problém – naopak někdy je to přímo žádané, především u menších podniků typu restaurace, kdy partneři táhnou za jeden provaz, doplňují se a podnik funguje jako na drátkách. U větších firem, kde se dají dva lidé „rozsadit“ takový vztah není rovněž na překážku.

Na co nezapomínat?

Lásce se nedá poručit, ale než se střemhlav pustíte do románku, zvažte i možnost, že vztah nevyjde. Pokud se tak stane, budete muset dál ustát přítomnost ex partnera v zaměstnání, případně práci opustit – ptejte se sami sebe, zda to za to riziko stojí? Opustit pracně vybudovanou kariéru. Problémy nemusí přinášet jen samotný vztah, ale to, co přijde po něm, když to nevyjde.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku