Rakytníkový olej – podpora imunity a přírodní lék

0

Rakytník je rostlina bohatá na mnoho důležitých látek, které příznivě ovlivňují lidský organismus. Při zpracování těchto zázračných bobulí do oleje získáte první pomoc při mnoha různých potížích. Rakytník totiž dokáže bojovat s mnoha neduhy.

Rakytníkový olej

Olej je z rakytníku to nejcennější, obsahuje totiž nejvíce užitečných látek. Důležité je lisování za studena, aby zůstaly zachovány všechny biologické složky. Olej z rakytníku řešetlákového v sobě má velké množství vitaminů, dále také třísloviny a minerální soli. Zároveň je bohatý na esenciální mastné kyseliny, které podporují správnou srdeční funkci. Když se všechny tyto látky spojí, vznikne produkt, který dokáže pomoci s velkým množstvím různých problémů, ať už se jedná o psychický stres, trávicí potíže či podporu imunity.

Složení a účinky produktu

Rakytník obsahuje vitamin A, K, E, D a také vitaminy skupiny B. Dále také kyselinu listovou a důležité mastné kyseliny omega 3, 6 a 9, navíc také poměrně vzácnou omega 7 mastnou kyselinu. Díky této zdravé bombě v podobě trošky rakytníkového oleje dokážete nastartovat svůj organismus. Rakytník podpoří imunitní systém, zbaví vás jarní únavy a může také být důležitým pomocníkem při rekonvalescenci. Zároveň dokáže také tělo zbavovat toxinů, zlepšuje kardiovaskulární systém a upravuje krevní tlak. Někdy může být užíván také jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny, jako antibakteriální činidlo. Díky vitaminu E zajišťuje také pružnost pokožky a urychluje růst vlasů.

Jaký olej koupit?

Rakytník lze zpracovat do mnoha různých podob. Zvolit můžete čistý olej, který lze konzumovat rovnou, případně tobolky, jejichž aplikace je také snadná. U oleje je důležité dbát na kvalitu, aby byl opravdu čistý a za studena lisovaný, jinak nebude tak kvalitní. Dále však rakytníkové produkty můžete sehnat také ve formě krémů, sprejů či tinktur. Kosmetické produkty se hodí pro posílení kůže, naopak pokud potřebujete nastartovat organismus, volte raději olej či tobolky.

Rakytníkový olej je skvělým pomocníkem, jelikož obsahuje spoustu biologicky aktivních látek, které podporují funkci organismu, navíc se nemusíte bát předávkování ani nepříjemných vedlejších účinků.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku