Proč je líbání důležité?

0

Přemýšleli jste někdy nad polibkem? Co s vámi ten moment, kdy spojíte rty s druhým partnerem udělá? Nebo je to pro vás jenom pouhá banální předehra k sexu? Možná se budete divit, co dokáže vyvolat líbání v těle člověka.

Líbání snižuje stres

Je dokázáno, že líbání snižuje hladinu kortizolu a tím pádem dochází i ke snížení a lepšímu ovládání stresu. Líbání a další láskyplná komunikace, jako je objímání a vyslovení slov „miluji tě“, ovlivňuje fyziologické procesy související se zvládáním stresu a stresových situací.

Posiluje sebevědomí

Při častém líbání se nám zvedá sebevědomí, což nikdy není na škodu. Je to dáno nízkou hladinou kortizolu a tzv. „šťastnými“ hormony – vlastní pocity a hodnoty se nám zlepšují.

Člověk je při šťastný

Jakmile se začnete líbat, váš mozek spustí něco jako „koktejl“ hormonů, které jsou příčinou toho, že se cítíme neuvěřitelně šťastní. Mezi tyto chemikálie patří látka zvaná oxytocin, dopamin a serotonin, které mohou vyvolat pocit euforie a povzbudit pocity náklonnosti a vazby na druhou osobu.

„Líbačka“ snižuje alergické reakce

Bylo prokázáno, že poskytuje výraznou úlevu od svědivé kopřivky a jiných známek alergické reakce spojené s pyly a roztoči v domácnosti. Stres je také příčinou zhoršení alergických reakcí, díky polibkům dochází k jeho snížení, tudíž i ke sníženému vzniku alergie.

Při líbání se zbavujete kalorií

Zapojením obličejových svalů spalujete kalorie. Za jednu minutu můžete dojít o 2 až 26 kalorií v závislosti na tom, jak vášnivě líbáte.Můžete vypálit kdekoli od 2 do 26 kalorií za minutu v závislosti na tom, jak vášnivě líbáte.

Pomáhá snižovat krevní tlak

Líbání zvyšuje vaši tepovou frekvenci způsobem, který rozšiřuje vaše krevní cévy.Když se vaše krevní cévy rozšíří, krevní průtok se zvyšuje a způsobuje okamžitý pokles krevního tlaku. To znamená, že líbání je dobré pro srdce, doslova i metaforicky!

Autor

Komentáře k článku