Pro a proti – kamarádství s výhodami

0

Kamarádství s výhodami není vůbec špatná věc, i když se na tento vztah-nevztah, dívají mnozí skrze prsty. Rozhodně je to lepší řešení, než být úplně sama nebo podléhat pokušení a praktikovat občasný a náhodný sex.

Vysvětlovat, jak a proč vzniká kamarádství s výhodami je asi zbytečné. To je každému jasné. Protějšek se nám líbí, ale nemáme zatím v plánu se vázat (a musí to fungovat oboustranně). Jakmile by to jeden nebo druhý začal brát vážně, nastává malér. Kamarádství s výhodami může skvěle fungovat, ale je nutné držet se předem dohodnutých pravidel.

Výhody kamarádství s benefitem

Výhodou je, že se nemusíte nikomu zodpovídat, kam jdete, co jste si koupili, kolik utratili, kolik ušetřili, v kolik přijdete domů. Neřešíte prkýnko na toaletě, ponožky u postele, umývadlo od zubní pasty a jiné prohřešky, kterých se muži dopouštějí. Zkrátka si užíváte přátelský vztah, kde můžete společně naplánovat kino, výlet, pohodový večer, ale jinak si žijete každý svým způsobem života. A neplánujete si, že spolu zestárnete, prostě žádná společná budoucnost.

Někteří lidé si vyloženě přejí, aby takový kamarád či kamarádka byl pouze jeden, tedy, že kamarád nebude mít další takové kamarádky. Ono to má i logiku, pohlavní nemoci nechodí po horách, ale po lidech. Pokud jde o muže, který není přelétavý a zatím se nechce pouze vázat, na takovou dohodu kývne, popravdě jich není mnoho. Většina mužů, kteří jsou nezadaní, volí více takových kamarádek. A kontrolovat by ho, to už by bylo mimo dohodu a šlo by o vztah, ne kamarádství s výhodami. Ovšem pokud vám jeho další kamarádky nevadí, není co řešit.

Nevýhody kamarádství s benefitem

Jak jsem již nakousla výše, jde pouze o kamaráda, který vás tu a tam přijde obšťastnit. Tudíž není na místě jej hlídat, kontrolovat a zakazovat mu další kamarádky, pokud jste se na začátku na tom nedohodli. Nevýhodou může být i to, že každá žena chce, aby ji občas někdo vyznal city, pohladil, přitulil, objal, koupil kytičku, vystřelil růži na pouti, koupil prstýnek.

Musíte se neustále hlídat, aby to nepřerostlo v něco víc. Muži s tím většinou nemívají problém, protože jsou od přírody rozsévači, ale ženy ano. Ženy hodně řeší city. Vyznání lásky a citů se od takového kamaráda nedočkáte. Než do takového kamarádství vkročíte, předem o tom pořádně přemýšlejte a udělejte mezi sebou dohody.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku