Pracovní kreativita: 5 věcí, co vám mohou bránit

0

Pokud se považujete za intuitivní, inteligentní a proaktivní, ale v poslední době zjišťujete, že jste bez inspirace nejste schopna vymyslet nápad, se kterým byste ohromila svého nadřízeného, možná vám něco brání v kreativitě. A co to konkrétně může být? A co vaše pracovní kreativita?

Příliš mnoho práce

Nadměrné pracovní vytížení je velkým důvodem, proč se kreativita někdy vytratí. Když máte každý den nabytý seznam toho, co musíte denně udělat, je mnohem těžší věnovat každému úkolu plnou pozornost. Výsledkem je, že se soustředíte na to, abyste práci dokončila co nejdříve, místo abyste jí věnovala čas i kreativitu. Promluvte si se svým nadřízeným a možnostech, abyste nebyla úkoly až tak zahlcena.

Neporozumnění svému tělu

Každá z nás během dne má jistou dobu, ve které jsme neproduktivnější a nejkreativnější. Jenže během dne se energie vytrácí a s tím i schopnost myšlení. Pusťte se do všech úkolů, které vyžadují trochu nápaditosti, v době, o které víte, že je tou, kdy kvalita a kvantita jsou ruku v ruce. Naslouchejte svému tělu, které vám napoví, kdy je ta správná doba.

Sedět hodiny na místě

Každý potřebuje pauzu – a to platí i pro náš mozek. Pokud zjistíte, že kreativní brainstorming nikam nevede nebo že vaše nápady nejsou zdaleka tak dobré, dejte si pauzu. Ať už se vydáte na procházku ven, přečtete si kapitolu románu nebo si dáte kávu s kolegyní, přestávka ve vás rozproudí energii a provede refresh vašeho mozku.

Obavy ze selhání

Strach dokáže ochromit kreativitu jako žádná jiná emoce a strach ze selhání je absolutně nejhorší. Celý smysl kreativního nápadu nebo přístupu spočívá ve skutečnosti, že málokdo jiný myslí nebo si představuje věci tak, jak vy. Naučte se tedy budovat důvěru ve své nápady a vyslovit je. Uvědomte si, že kritika není špatná a vyplatí se věřit svému instinktu. I když budou vaše nápady zamítnuty, bude vás to jen pohánět, abyste se příště snažila víc.

Nepořádek

Pokud vaše pracovní místo vypadá jako válečná zóna, je pravděpodobné, že vás od práce bude stále vyrušovat chaos, která vám na stole a v okolí vládne. Udělejte si pořádek a budete mnohem produktivnější a kreativnější, než si dokážete představit.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku