Penziony v Českém ráji vám umožní prožít úžasnou dovolenou na nejkrásnějším místě Česka

0

Plánujete strávit letošní dovolenou v Česku? Skvělá volba – je tady krásně a můžete zde objevovat jak přírodu, tak i bohatou kulturu či dobré jídlo a pití. Kam letos vyrazit, aby to bylo skutečně nezapomenutelné? Přeci do nejkrásnějšího koutku naší vlasti – Českého ráje. Penziony v Českém ráji se již připravují na sezónu a jsou nachystané nabídnout vám úžasné zážitky a skvělý komfort při cestování nejen po této části Česka.

Český ráj

Proč Český ráj?

Již samotný název napovídá, že najít důvody pro návštěvu léto lokality skutečně nebude těžké. Skalní města, romantická údolí, vyhlídky, lidová architektura a kulturní památky jsou jen zlomkem toho, co nabízí tato malebná oblast při středním toku řeky Jizery.

Pohádková skalní města

Největším lákadlem budou bezpochyby tajuplné skalní konstrukce, zejména pak dobře známé Prachovské skály, které se nachází jen kousek od Jičína. Penzion v Jičíně tak může být ideálním výchozím bodem pro návštěvu těch nejkrásnějších míst Českého ráje. Samotné město přitom nabízí nejedno zajímavé místo. Je samozřejmě neodmyslitelně spjato s pohádkovými příběhy o Rumcajsovi, ale milovníky historie potěší také památky na Albrechta z Valdštejna, který dovedl jedinečnou krásu tohoto místa ocenit již ve své době.

Trosky, symbol Českého ráje

Neodmyslitelnou součástí panorama Českého ráje je také slavná zřícenina Trosky. V blízkém okolí pak můžete obdivovat rybníky v Podtroseckém údolí a Hruboskalské skalní město, kam rádi zavítají nejen romantické duše, ale také dobrodružní horolezci. Penzion v Rovensku pod Troskami vám umožní mít všechna tato místa jako na dlani a jako dopravní prostředek namísto auta využít třeba právě kolo.

Pokud hledáte přeci jen něco trochu dobrodružnějšího, můžete si také v Rovensku vypůjčit loď a vydat se na vodáckou pouť po řece Jizeře. Letošní cestování po Česku nenechte náhodě a vybírejte penziony na Penzion.cz a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

Autor

Komentáře k článku