Peníze jako svatební dar nemusí být nuda. Zkuste je darovat jako obraz nebo ve skořápce

0

Co dát jako svatební dar? Dříve se jako svatební dar nejčastěji věnovaly různé věci do domácnosti. Bylo totiž obvyklé, že si novomanželé společné bydlení zařizovali právě až po svatbě, a tak to byla ideální příležitost podarovat je skleničkami, mixérem, povlečením a dalšími nezbytnostmi. Jenže dnes už je situace jiná a málokdo je rád, když mu jako svatební dar přistane váza nebo hrnce. Daleko spíše novomanželé ocení peníze jako svatební dar, které si dále budou moci použít dle svých představ.

Kolik darovat?

To je samozřejmě dost individuální, ale obecně lze říct, že záleží, jak dobře se s novomanželi znáte a také jaká je vaše finanční situace. Je dobré uvažovat přibližně nad částkou, která by pokryla vaši účast na svatební hostině. To může být obvykle okolo 1000 korun za dospělou osobu. Ve finále je toto rozhodnutí ale zcela na vás a svatba by určitě neměla být primárně o velkých finančních darech.

Netradiční obraz

Pokud nechcete nudně věnovat jen pár bankovek v obálce, můžete zkusit být trochu kreativnější. Jednou z možností je vytvoření jakéhosi obrazu z bankovek. Stačí je jen hezky vyskládat do nějakého tvaru do rámečku a k tomu třeba připojit nějaké pěkné věnování. Peníze jako svatební dar tak najednou budou mít další přidanou hodnotu. Podobně můžete darovat jako svatební dar peníze v lahvi.

Buďte hraví

Z peněz se dá složit i velmi netradiční origami. Samozřejmě to předpokládá jistou zručnost a ochotu věnovat tomu trochu svého času. Z bankovek se dají poměrně snadno složit třeba malé rybičky, labutě nebo motýlci.

Pořádně bohaté prasátko

Pokud nejste moc zruční, není třeba se trápit uměleckými výtvory. Kupte si klasickou pokladničku – třeba právě ve formě prasátka. Bankovky si můžete rozměnit na drobnější mince a těmi pak naplnit prasátko, aby bylo pořádně těžké.

Tři svatební oříšky

Na motivy klasické pohádky můžete bankovky ukrýt také do skořápek od ořechů. Nejlepší budou velké vlašské ořechy – ty opatrně rozpůlte a vyčistěte vnitřek. Následně do nich umístěte složené bankovky a skořápky opatrně slepte vteřinovým lepidlem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku