Objevte kouzlo netradičního růžového safíru

0
růžový safír

růžový safír

I přesto, že název tohoto vznešeného kamene znamená v překladu z řeckého sappheiros „modrý“, objevuje se v široké škále barev. Něžnou růžovou v něm má na svědomí příměs chromu. Díky své neobyčejné tvrdosti se tento kámen skvěle hodí na každodenní nošení. Pojďte se jím nechat okouzlit!

Co o růžových safírech možná nevíte

růžový safír - kamínky

růžový safír – kamínky

Safír tvoří společně s rubínem a smaragdem takzvanou „velkou trojku“, která je žádaná už po dlouhá tisíciletí. O jeho růžové variantě se věří, že přináší intenzivní lásku, loajálnost a upřímnost. Jde o romantický kámen, který je spojován se znamením býka a blíženců a je hned druhým nejtvrdším drahokamem po diamantu.

Zajímavost: O tomto drahém kamenu se v sinhálštině (jazyku sinhálských obyvatel Srí Lanky, která je častým nalezištěm safírů) mluví jako o lotosové květině.

Kdy se šperk s růžovým safírem hodí jako dárek

safír - zásnubní prsten

safír – zásnubní prsten

Safír je kamenem měsíce září, proto potěší jako dárek k narozeninám obzvlášť dámy narozené v tomto měsíci. Vybírat můžete třeba luxusní kousky v podobě náhrdelníků či náušnic se safírem a diamanty.

Prsteny se safíry jsou zase dobrou volbou k výročí svatby, tradičně se pojí hlavně s 5. a 45. výročím. A pokud se chystáte své vyvolené položit zásadní otázku a chcete být originální, poslouží vám k tomu zlatý zásnubní prsten se safírem.

Nadčasový doplněk pro různé příležitosti

náhrdelník - safír

náhrdelník – safír

Safírové šperky jsou skvělými společníky pro každý den. V růžovém zbarvení vytváří v kombinaci s růžovým zlatem a případně i diamanty velmi jemný, romantický look. Nejpopulárnějšími používanými brusy jsou oválný, kulatý a tzv. cushion, v nabídce však také můžete najít třeba romantický prstýnek s růžovým safírem ve tvaru srdce.

V různých chvílích můžete sladit tyto šperky s různými modely. Třeba na zahradní párty ke květovaným šatům vyniknou safírové náušnice vykukující mezi lehce zvlněnými vlasy. Na večerní schůzku s partnerem se k upnuté sukni nad kolena s lehkým topem hodí výrazný náhrdelník s růžovým safírem. A při formálnějších událostech dodá nádech luxusu pudrovým šatům či kostýmku klidně celá sada safírových šperků.

Jak se o růžové safíry starat

Náušnice - safír

Tyto kameny nevyžadují žádnou komplikovanou péči. Důležité je ukládat je ve šperkovnici odděleně od ostatních šperků kvůli jejich tvrdosti, aby nemohly další vzácné kousky poškodit. Dávejte pozor na teplotní šoky, na ty jsou safíry citlivé. Doporučujeme je také sundávat při domácích pracích, vyhnete se zbytečnému zanášení kamenů. Pokud se budete pouštět do domácího čištění, postačí vám teplá voda a kapka odmašťovacího přípravku na nádobí.

A po jakém safírovém šperku touží vaše srdce?

Už jste kouzlu růžových safírů propadli? Nebyli byste rozhodně sami, v minulosti se s nimi objevila na veřejnosti třeba královna Alžběta nebo Grace Kelly. Výběr zlatnického ateliéru KLENOTA je široký, stačí se jen porozhlédnout, který klenot bude nejlépe vyhovovat právě vám.

 

Autor

Komentáře k článku