Nejprapodivnější vesnice na světě: Vydali byste se sem?

0

Často se setkáváme s podivnými věcmi, které se dějí kolem nás. Na světě existuje tolik míst, která jsou zvláštní sama o sobě. Na mysli máme vesnice, které se od těch běžných zásadně liší. V čem? Možná vás to překvapí, ale některé odlišnosti jsou vážně bizarní.

Kidney Vallley aneb vesnice lidí s jednou ledvinou

Nejpodivnější v tomto seznamu je vesnice, která se nachází v Nepálu a je známá tím, že každý, kdo z této vesnice pochází, má pouze jednu ledvinu. Obyvatelé vesnice totiž tu druhou ledvinu prodají za neuvěřitelně nízkou cenu, cca 600 Kč, aby měli na živobytí.

Shani Shingnapur 

Tato vesnice se nachází v Maharashtra je také populární jako vesnice bez dveří. Lidé z této vesnice věří, že díky zvláštní milosti Shani Dev v této vesnici nedochází ke krádežím. To je důvod, proč si zde nikdo nenechá instalovat dveře do svého domu.

Modrá vesnice

Španělsko patří mezi nejkrásnější turistické destinace na světě. I tady můžete najít neobvyklou vesnici s názvem „Juzcar“. Tato španělská vesnice je celá modrá – každý dům je jednoduše natřený modrou barvou. Za touto „Modrou vesnicí“ se také skrývá krátký příběh. V roce 2011 zde natáčela společnost Sony Pictures 3D film, a právě pro tento film si 12 mladých lidí vymalovalo své domovy modrou barvou. Od té doby si postupně ostatní obyvatelstvo své domy také vymalovalo na modrou barvu.

Tip – pokud se chystáte do zahraničí, myslete na cestovní pojištění. Je to jen zlomek celkových výdajů, ale může ušetřit spoustu nepříjemností.

Vesnice s vlastním sluncem

Vesnice Viganella se nachází v Itálii v hlubokém údolí, kde není vidět sluneční světlo. Aby se tento problém vyřešil, muselo být k vesnici nainstalováno obrovské zrcadlo, které odráží sluneční paprsky, které se dostanou do vesnice.

Vesnice bez silnic

Vesnice Giethoorn v Nizozemsku je také jedinečná. Neuvidíte zde žádnou silnici, lidé se sem dostanou po kanálech a lodích.

Spící vesnice

Tato vesnice se nachází v Kazachstánu. Je zvláštností, že lidé, kteří zde bydlí, mají mnoho poruch spánku, a proto celá vesnice neustále spí. Doma, na lavičkách, před domy.

Která vesnice vás láká?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku