Nejlepší léky proti novoroční kocovině

0

Pokud už teď víte, že oslava Silvestra bude opravdu stát za to, je ideální čas na přípravu. Ona novoroční kocovina je asi stejná, jako každá jiná. Drobný rozdíl tkví snad jen v tom, že oslavy jsou hodně bujaré. Začíná se poměrně brzy a juchá se až do rána. Často se míchá alkohol, a to není zrovna nejšťastnější situace.

Alkohol ve spojení s totálním vyčerpáním těla není nic, oč by člověk stál. Přestože si mnohdy říkáte, že tentokrát to budete mít pod kontrolou s třetí a čtvrtou sklenkou se odhodlání zmenšuje, až se docela vypaří. Takže jak se připravit a jak se opět dostat do formy? Léky na kocovinu má každý doma, ale mnohdy nemá zdání, že právě tyto věci pomohou.

Prevence

Nejdůležitější je prevence. Připravte si vše, o čem víte, že vám pomáhá. Někomu zabírá kyselá voda z okurek, kyselé zelí, jinému bylinkový čaj, šumivý vitamín, citronáda (med+citronová šťáva+voda) a někdo sází jedině na tabletky zvané „vyprošťovák“. Výborné je rovněž mít předem uvařený kuřecí či slepičí vývar.

K prevenci samozřejmě nepatří pouze obstarat si tyto pomocníky, ale držet se několika málo zásad. Při novoročních oslavách pijte dostatek čisté vody. Naředíte tak alkohol a dopady nebudou tak hrozné, jako když na tento krok zapomenete. Ke každé skleničce vína skleničku čisté vody – totéž platí o panácích. Budete sice chodit častěji na toaletu, ale nebude vám tak zle. Nezapomeňte se rovněž najíst. Pít alkohol a mít prázdný žaludek není dobrý nápad. Ale nejezte nic těžkého, jako je třeba česneková pomazánka – bude vám po ní v kombinaci s alkoholem špatně.

Odpočinek

Než započnete oslavy, dopřejte svému tělu dostatek odpočinku. Už tak, že většina lidí začíná s popíjením docela brzy a končí nad ránem. Prostě si dejte šlofíka. Den po Silvestru se nacpěte vitamínem C, čistou vodou a odpočívejte, jak to jen půjde.

Čerstvý vzduch

Není nic lepšího, než se jít projít do mrazivého počasí. Pokud nemáte moc chutí a sil na procházku, sedněte si teple oblečení na balkón nebo k otevřenému oknu, alespoň na 15 až 20 minut a opakujte 3x. Výtečná je i střídavá sprcha vlažná a studená voda.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku