Nejkrásnější pláže na Lanzarote

0

Vánoce pomalu klepou na dveře a možná, že zvažujete nákup již letní dovolené. Koupě letní dovolené jako vánoční dárek je celkem běžnou praxí. Uhranulo-li vás Lanzarote, pak nejspíš přemítáte, kterou pláž vybrat.

K nejnavštěvovanějším plážím patří ty, které mají bílý nebo zlatavý písek. Mnohé pláže mají písek černý, smíšený anebo jsou pláže kamenité, což ne každý má rád. Nákup dovolené nemusíte směřovat pouze na léto. Klidně se můžete letět ohřát ještě během zimy a načerpat trochu energie.

Oblast Puerto del Carmen

V této oblasti se nalézají pláže: Playa Grande, Playa de los Pocillos a Playa de Matagora. První dvě pláže mají světlý a jemný písek. Pláž Playa de Matagora má střídavě písek a skaliska. Nechybí zde veškerý komfort, jako jsou slunečníky, lehátka, toalety, kabiny na převlékání.

Oblast Playa Blanca

V této oblasti najdete pláže: Playa Blanca, Playa Flamingo, Playa Dorada. Rovněž nechybí jemný světlý písek, idylická zátoka a spoustu restaurací s terasami a krásným výhledem.

Oblast Costa Teguise

Tato oblast nabízí pláže: Playa de las Cucharas, Playa de los Charcos, Playa del Jablillo. Poslední jmenovaná je de facto malinká chráněná zátoka. Pláž Playa de las Cucharas se může pochlubit Modrou vlajkou za top kvalitu vody i pláže.

Jen těžko lze říci, která pláž patří k těm nejlepším, protože jde o otázku osobních preferencí. Někdo dá přednost klidnému moři, jemnému písku, jiný bude spíš vyhledávat vlny, vítr a adrenalin, vodní sporty a zábavu. Na Kanárských ostrovech si každý přijde na své, protože se tam nacházejí všechny typy pláží. Prožijete tam úžasnou a nezapomenutelnou dovolenou s vašimi blízkými a nevšední exotiku. A to klidně ještě i během zimy – na léto čekat nemusíte.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku