Nano technologie pro respirátory poskytuje větší ochranu a pomáhá i alergikům

0

Trh s rouškami a respirátory za poslední roky vyrostl raketovou rychlostí. Mnoho lidí ale vůbec netuší, jaký je rozdíl mezi jednotlivými výrobky a nemají ponětí o tom, jak vybrat ten správný. Pokud i vy hledáte způsob, jak co nejlépe ochránit sebe i svou rodinu, pak vsaďte na nanorespirátory. Jsou příjemnější na nošení, ale také neporovnatelně lépe chrání před viry i bakteriemi.

Běžná rouška dokáže chránit okolí, ale svého nositele prakticky nechrání. Oproti tomu nano rouška chrání i samotného uživatele, a proto je vlastně srovnatelná s respirátorem, a dokonce jej v mnohém předčí. Nano respirátor je ušitý z nanovlákenného materiálu, který slouží jako účinný filtr. Dokáže bez potíží zachytit bakterie, viry, ale i třeba smog či pyly. Díky tomu získáváte dvojnásobnou ochranu, kterou nedokážou klasické roušky či respirátory poskytnout.

Myslete ekologicky

Je nepopiratelné, že užívání jednorázových roušek či respirátorů je velkým náporem na přírodu. Klasické roušky či respirátory obsahují jemná borosilikátová mikrovlákna, která mají negativní dopad na ekologii, ale také na naše zdraví, protože se mohou odštěpovat a my je můžeme vdechovat. Nanovlákenné roušky a respirátory jsou v tomto ohledu zcela bezpečné a tato nebezpečná mikrovlákna neobsahují. Navíc se dají snadno použít opakovaně. Nanorespirátory můžete po použití vyprat a znovu je nosit. Nejde to samozřejmě opakovat donekonečna, ale několik takových cyklů je možné snadno uskutečnit, než bude nutné respirátor vyměnit za nový. Tím šetříte náklady, ale také produkujete méně odpadu.

Vhodné i pro alergiky

Klasické roušky nejsou vhodné pro alergiky a astmatiky, mohou totiž velmi rychle nasávat vlhkost, což znamená, že se z nich v podstatě stávají lapače alergenů a znepříjemňují dýchání. Nanovlákenné roušky a respirátory jsou v tomto ohledu bezkonkurenční. Dokážou totiž spolehlivě zachytit nejen bakterie a viry, ale právě i alergeny, které alergikům znepříjemňují život. Nejlevnější nano respirátory nakupujte v lékárnách a osvědčených e-shopech.

Zdroj náhledového obázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku