Mauricius – klenot Indického oceánu

0

Už víte, kam se vydáte v zimě, až paprsky evropského slunce ustoupí zimní temnotě? Mauricius je bezesporu ideální destinací pro útěk od zimy do nefalšované exotiky plné prosluněných pláží, průzračného moře, dechberoucí přírody, špičkových hotelových komplexů a vynikající kuchyně.

Mauricius, ostrov v Indickém oceánu, je ideální destinací pro dovolenou kdykoliv během roku, ale nejvíce vás jistě potěší v době, kdy u nás vládne svou mrazivou rukou paní zima. Teplota vzduchu na tomto tropickém ostrově se pohybuje mezi 25 a 30 °C a moře ani v nejchladnějších měsících není chladnější než 23 °C. Ani období dešťů není příliš výrazně a případné srážky trvají jen chvíli.

Návštěvníky sem lákají kromě jiného místní překrásné pláže a průzračné tyrkysově modré moře. Korálové útesy, které obklopují téměř celý ostrov, vytvářejí mělké laguny s klidnou vodou a nabízejí jedinečnou podívanou při šnorchlování nebo potápění. K nejlepším místům ke šnorchlování na ostrově patří Blue Bay Marine Park, malá zátoka s krásnou bílou pláží a stromovou alejí. Na plážích najdete samozřejmě také pestrou nabídku vodních sportů. Vyzkoušet můžete například windsurfing, kitesurfing nebo jízdu na katamaránu. Lze si také zaplatit výlet za delfíny.

Mauricius je vhodný i pro milovníky suchozemských sportů, a to zejména golfu a pěší turistiky. Kromě pláží a moře totiž určitě stojí za prozkoumání i místní příroda. Vyšlápnout si můžete například na horu Le Morne Brabant, odkud je skutečně nádherný výhled, jen se nesmíte zapomenout vybavit pevnou obuví a dostatkem tekutin.

Milovníci rostlin mohou navštívit botanickou zahradu Sir Seewoosagur Ramgoolam v Pamplemousses, patřící mezi nejkrásnější a nejstarší na světě. Kromě rostlin zde narazíte i na ohradu s vysokou zvěří nebo želvy obrovské. Hlavním místním lákadlem je však jezírko s obřími lekníny dosahujícími v průměru až 2 metrů.

Nezapomenutelnou podívanou nabízí také oblast Chamarel, které se přezdívá „Země sedmi barev“. Spatříte zde mimo jiné pestrobarevné vyvřeliny vulkanického původu a příroda je v této oblasti vůbec zkrátka okouzlující. Projít se můžete také zelenou džunglí, navštívit výběh s želvami nebo se kochat pohledem na nádherný vodopád padající z výšky téměř 100 metrů. Do areálu lze vjet autem. Vaše další kroky pak mohou vést do Rhumerie Chamarel, kde si můžete prohlédnout továrnu na výrobu místních rumů, některé z nich ochutnat a samozřejmě nakoupit dárky pro sebe nebo své blízké za příznivé ceny. 

Ostrov Mauricius je proslulý také pěstováním čaje. Určitě tedy stojí za to navštívit místní plantáže a továrnu Bois Cheri. Součástí prohlídky je samozřejmě i ochutnávka ve zdejší restauraci. K čaji si lze objednat i domácí vafle nebo palačinky.

Mezi další skvělá místa patří přírodní rezervace Île aux Aigrette, národní park Black River Gorges, rezervace La Vanille Nature Park nebo Casela Nature Park. Krásnou podívanou nabízí i vodopády Ravin, kráter vyhaslé sopky Trou aux Cerfs, jezero Mare aux Vacoas či jezero Grand Bassin, poutní místo hinduistů s malým chrámem a obrovskou sochou boha Šivy.

Mezi další nezapomenutelné zážitky z dovolené na ostrově Mauricius patří vyhlídkový let helikoptérou nebo atrakce zvaná Underwater Sea Walking, tedy chůze po mořském dně, během které máte možnost krmit i početná hejna ryb přímo z ruky. Rozhodně stojí za to vzít si s sebou podvodní fotoaparát. 

Mauricius je však známý nejen díky nádherným plážím a okouzlující přírodě. Vytiskly se zde asi nejslavnější známky na světě –⁠ Modrý a Červený Mauricius. Dva exempláře jsou vystaveny v Blue Penny Museum v hlavním městě jménem Port Louis. A jen tak mimochodem, v Port Louis se také nachází autobusová stanice, která nese jméno Jana Palacha, což je v tak vzdálené a pro nás exotické zemi zajímavé a příjemné překvapení. Hezká je i místní promenáda pod otevřenými barevnými deštníky.

Pojistěte si svůj útěk před zimou již teď a objednejte si u CK Blue Style zájezd Mauricius a užijte si zde nezapomenutelnou dovolenou plnou skvělých dobrodružných zážitků, příjemného odpočinku a místní výtečné kuchyně. Litovat určitě nebudete! 

Zdroj obrázků: Shutterstock, Blue Style a.s.

Autor

Komentáře k článku