Máte mastnou pleť? Povíme vám vše, co byste o ní měli vědět.

0

Mastná pleť se projevuje rozšířenými póry a celkově viditelným lesklým vzhledem pokožky. Tvoří se na ni více akné a černých teček, mohou se přidávat nejrůznější infekce, vyrážky a ekzémy. Jednu výhodu však mastná pokožka má – stárne totiž mnohem pomaleji, a to díky tomu, že je přirozeně více vlhká a je elastičtější. Vrásky tak na ní jsou vidět mnohem později. Jak se o ni, ale správně starat?

Proč se nám pleť tolik mastí?

V případě, že se vám pleť mnohem více mastí, mohou za to až příliš aktivní mazové žlázy. Ty vyprodukují velké množství kožního tuku a ten se následně objevuje na povrchu pokožky. Činnost mazových žláz ovlivňují především tyto faktory:

  • špatný životní styl,
  • dědičnost, kouření,
  • stres a deprese,
  • nevhodný výběr kosmetiky,
  • přílišná konzumace alkoholických nápojů,
  • nedostatek vitamínů B2 a B5.

Jak s mastnou pletí bojovat?

Životní styl se dá změnit, kouření omezit a stejně tak pití alkoholu, můžete zkusit změnit kosmetiku nebo doplnit vitamíny – s některými příznaky se dá bojovat, a tím se může mastná pleť viditelně zlepšit, ovšem ne se vším se dá tak úspěšně bojovat – a pak musíme svou pleť přijmout takovou, jaká je. Na prvním místě by vždy mělo být důkladné čištění pleti, pravidelnou a správnou péčí docílíme toho, že mastnota pleti nebude tak výrazná a také omezíme vznik nepříjemných projevů, jako jsou právě pupínky nebo vyrážky.

Správná péče

Vždy vybírejte přípravky, které účinně regulují tvorbu kožního mazu. Jestliže hodně trpíte na vyrážky, volte produkty s dezinfekčními účinky. Používejte také pravidelně pleťové masky určené pro mastnou pleť a alespoň jednou týdně si dopřejte peeling obličeje. Čištění pleti je nejdůležitější. Začněte pleťovou vodou a poté přejděte na peeling. Během ostatních dnů nezapomínejte čistit pleť každé ráno i večer. Krémy na obličej volte pouze s odlehčeným složením, aby se pokožka ještě více nemastila.

Možná pozorujete, že se vám pokožka více mastí pouze v určitém ročním období. To je u některých lidí normální – v této době se pak o pokožku více starejte.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku