Lymfatická masáž vyřeší vaše zdravotní problémy i redukci váhy

0

Během relaxační masáže se můžete na konci relaxační hodiny setkat také s chvílí pro lymfatickou masáž. Ta prospívá vaší kráse i zdraví, a tak byste ji rozhodně neměli podceňovat. Zkuste tuto zázračnou masáž a brzy zjistíte, že už na jinou chodit nebudete.

Mnoho žen vyhledává lymfatickou masáž především kvůli pozitivním vlastnostem na krásu. Je totiž dokázané, že se při lymfatické masáži probouzí celý metabolismus a vaše tělo dokáže lépe spalovat tuk. Tento typ masáže je také výborný pro odstranění celulitidy a zamezí dalšímu tvoření. Vaše kůže bude krásně vypnutá, hladká a plná života.

Proč je lymfatický systém tolik důležitý?

Lymfa je spojena z několika cév a její oběh se dá představit jako typický krevní oběh. Lymfatický systém je schopný odbourat z těla přebytečnou vodu a zabraňuje zavodnění končetin. Vaše tělo ale zbaví také přebytečných iontů, bílkovin i zárodků nemocí a jiné oxidanty. Proto je velmi důležité, aby lymfa správně proudila a nikde se neuspávala.

Co když lymfa nefunguje?

Typickým a jedním z prvních příznaků nesprávně proudící lymfy jsou otoky končetin. Přespříliš zavodněné tělo se uspává, tvoří se otoky většinou na nártech a kolem kotníků, mohou být nateklá i lýtka s pocitem těžkých nohou. Otoky můžete objevit také na rukou, kolem kloubů prstů.

Příznakem ale může být také chronické onemocnění horních cest dýchacích. Pokud trpíte na časté chřipky, angíny a záněty v průduškách, může být na vině právě lymfatický systém. Podobně se může projevit také jako jeden z příznaků častá bolest hlavy a velká, nekončící únava.

Rozproudění bez pohybu

Lymfatický systém může proudit snadno a bez problémů jedině tehdy, když jej popohání tlak svalů při pohybu. Proto se často problém s lymfou objevuje u lidí se sedavým zaměstnáním nebo o těch, kteří si na aktivní styl života moc nepotrpí. Pokud nedochází k pravidelné cirkulaci lymfy, má tendenci stagnovat a zanášet se.

Posílení imunity

Je dokázáno, že s fungujícím lymfatickým systémem je obranyschopnost na vyšší úrovni. Pokud se tedy chcete neustále cítit dobře a nechcete, aby vás skolila každá chřipka, je na čase zavítat do péče maséra. Vaše imunita bude posílená, budete mít mnohem více energie a elánu do každého denního úkolu.

Nejen estetický zákrok

Lymfatické masáže se provádí nejen u masérek a fyzioterapeutů, tuto službu můžete najít v nabídce u mnoha estetických salonů a klinik. Proč tomu tak je? Vedle velkého výčtu pozitivních prvků na lidské zdraví je masáž lymfy také zázračným zákrokem pro zdravou a krásnou pokožku.

Díky uvolněnému lymfatickému systému může vše v těle dobře proudit, nikde se nezdržuje přebytečný oxidant. Proto je i metabolismus stále v oběhu a vaše tělo tak mnohem lépe spaluje přebytečné tuky. Pokud se tedy chystáte na redukci váhy nebo zlepšení postavy do plavek, právě lymfomasáž bude vaším skvělým pomocníkem za vysněnou postavou.

Navíc vám také pomůže s krásnou a pevnou kůží bez pomerančové struktury a celulitidy. Budete se cítit mnohem více svěží, plní života.

Skvělý pomocník proti křečovým žilám

Lymfatické masáže jsou skvělou procedurou ve chvíli, kdy cítíte problém v žilní soustavě. Pokud si tedy myslíte, že vás brzy čekají křečové žíly, je na čase objednat se na lymfatickou masáž. Právě ta dokáže zabránit vzniku křečových žil. Lymfu si nechávají rozproudit také sportovci, a to zejména po výkonu, kdy potřebují správně zregenerovat tělo.

Pro ženy je masáž ideální

Fakt, že je lymfatický systém důležitý pro zdraví i krásu ženy, je bez pochyby pravdivý. Správně fungující lymfa je totiž důležitá také pro zdravý a fungující menstruační cyklus a také pro plodnost ženy. Pokud se tedy začínáte snažit o miminko, bude hodina na lymfatické masáži skvělým pošťouchnutím vašeho těla, aby dobře vědělo, na co se má připravit.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku