Letní výlety se neobjedou bez chladničky do auta. Jak vybrat tu správnou pro vaše potřeby?

0

Cestování autem je zejména pro rodiny nejsnadnější variantou. Vyhnete se přeplněným vlakům, nepohodlným autobusům, předraženým letenkám, a hlavně cestujete vlastním tempem s potřebným počtem přestávek a po vámi vybrané trase. Pokud si ale chcete cestování autem zpříjemnit, vyplatí se váš vůz trochu dovybavit. A jednou z nebytných vychytávek může být i autochladnička. Na trhu se však vyskytují produkty velmi rozdílných kvalit a vlastností. Jak tedy vybrat správně?

Jak bude chladit?

To záleží především na tom, co od chladničky očekáváte. Na krátké výlety si zcela vystačíte s obyčejným chladicím boxem. Další možností jsou termoelektrické autochladničky, které chladí pomocí Peltierova článku a větráku. Tyto přístroje se dlouhodobě řadí k těm nejoblíbenějším a hodí se i na dlouhé cesty nebo na kempování. Je však pravdou, že skutečně pořádné chlazení bez kompromisů může nabídnout jen autolednice s kompresorem. Je ale faktem, že už jde o poměrně velké a těžké přístroje, které také nepatří k nejlevnějším. Vyplatí se tedy zejména těm, kdo spíše cestují karavanem nebo mají velkou obytnou dodávku.

Na co si dát pozor?

Zaměřte se především na to, o kolik lednice dokáže ochladit svůj interiér oproti zbytku vozu. Některé levnější modely totiž nabízí třeba jen 15 stupňů Celsia, což nemusí být v parném létě dostačující. Navíc je potřeba brát v úvahu i řadu dalších parametrů, jako je naplněnost chladničky nebo to, kde ji v autě máte umístěnou. Počítat je nutné i s kondenzací – pokud je lednice v provozu delší dobu, může být příčinou vzniku pořádné louže.

A jak velkou?

Pozornost je nutné věnovat i výběru správné velikosti. Je faktem, že do vozů kategorie kombi lépe padnou horizontálně situované chladničky, chladicí boxy do auta menších rozměrů jde ale umístit i před zadní sedadla, aby byl dostupný i za jízdy. Pamatujte i na to, že chladnička kolem sebe potřebuje prostor na větrání.

Stále nevíte, kterou vybrat? Zkuste se podívat na e-shop Filson Store, kde jistě najdete produkt, který vám bude přesně vyhovovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Autor

Komentáře k článku