Které látky v kosmetice skutečně fungují a proč?

0
Žena v županu držící pleťové sérum

Kosmetický průmysl je gigant s mnohamiliardovým obratem, který nabízí celou řadu produktů slibujících zlepšení našeho vzhledu, od péče o pleť až po zkrášlující make-up. Ale dovedou kosmetické produkty skutečně naplnit naše očekávání? Díky vědeckému pokroku a přísnému testování nyní spolehlivě víme, které složky jsou skutečně osvědčené. Můžete si pak snadněji pořídit kosmetiku, která tyto složky obsahuje, a mít jistotu, že bude skutečně fungovat. Velmi dostupnou, ale přesto funkční kosmetiku nabízí značka The Ordinary, která pracuje s osvědčenými látkami ve vysoké koncentraci pro maximální účinek.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující látka, která se nachází v naší pokožce, pojivových tkáních a očích. Při lokální aplikaci působí kyselina hyaluronová jako zvlhčující látka, která do pokožky nasává vlhkost z okolního prostředí. Toto zvýšení hydratace pleť vypíná a snižuje výskyt jemných linek a vrásek. Pomáhá také udržovat pružnost a vláčnost pokožky.

Retinoidy

Retinoidy, deriváty vitaminu A, jsou známé svými transformačními účinky na pleť. Tyto sloučeniny stimulují tvorbu kolagenu, podporují výměnu buněk a snižují výskyt hyperpigmentace. Retinoidy jsou vhodným řešením v boji proti akné, protože uvolňují póry a zabraňují vzniku pupínků. Mohou však být i značně agresivní, a proto je vždy používejte opatrně a případně se poraďte se svým dermatologem.

Vitamin C

Vitamin C je silný antioxidant, který je známý svými účinky na rozjasnění pleti. Při lokální aplikaci pomáhá chránit pokožku před poškozením volnými radikály způsobeným UV zářením a znečištěním. Vitamin C hraje také důležitou roli při syntéze kolagenu.

Niacinamid

Niacinamid je forma vitaminu B3, který zejména pomáhá regulovat produkci mastnoty, takže je prospěšný pro osoby s aknózní pletí. Niacinamid také zlepšuje bariérovou funkci pleti, čímž snižuje její zarudnutí, citlivost a podráždění.

V rozsáhlé nabídce kosmetiky je zásadní umět odlišit reklamní triky od skutečně funkčních výrobků. Vybírejte proto produkty, které obsahují výše zmíněné účinné složky a skutečně dokážou vaší pleti prospět a podpořit její krásu.

Zdroj náhledové fotogrfie: Pixabay.com

Autor

Komentáře k článku