Kolik oblečení opravdu potřebujete? Vykročte směrem k funkčnímu šatníku!

0

Věděli jste, že fyzický nepořádek a hromada hmotných věcí kolem vás ovlivňuje to, jak se cítíte psychicky? Zavalená skříň způsobuje zavalenou mysl – tak s tím něco udělejte!

Zamilujte si basic kousky

Aby byl šatník minimalistický a přesto funkční, musí být všechny kousky dobře kombinovatelné. Proto je potřeba šatník postavit na několika basic kouscích. Jednobarevná trička a košile, pohodlné džíny, černé lodičky, … však to znáte. Basic kousky by měly být neutrální, nadčasové a pokud možno bez zbytečných aplikací a vzorů. Držte se praktických tlumených barev a padnoucích střihů.

Tip: Pokud vám v šatníku pár basic kousků chybí, mrkněte na bolf.cz, kde najdete dámské bundy, košile, topy a trička, svetry a další basic kousky, které nepodléhají trendům.

Dámská móda Bolf

Dámská móda Bolf

Vsaďte na svou osobitost

Nejčastější příčinou zavalené skříně je neznalost vlastního stylu. Nebo dokonce jeho absence. Pokud se vám v šatníku vedle volánkových šatů válí kožená bunda a pánské kapsáče, nesjpíš svůj styl definovat neumíte. Buď je vám patnáct, nebo jste ve fázi hledání. Na tom není nic špatného, ale je potřeba hledání urychlit – aby vám oblečení nezavalilo celý byt.

Tip: Nevíte, jak poznat a stanovit svůj styl? Vezměte si na pomoc kousky, které nosíte nejčastěji, a nejvíce vám sluší. V čem se nejlépe cítíte? Jaké oblečení máte nejraději? To, jestli raději nosíte džíny a mikinu nebo třeba volánkové šaty vám napoví, pro jaké oblečení je ve vašem šatníku místo a jaké musí pryč.

Kolik oblečení potřebujete?

Zastánci minimalistického šatníku říkají, že funkční a stylový šatník potřebuje jen 37 kousků oblečení. Nebudeme-li počítat sportovní a funkční oblečení, samozřejmě. To si nejspíš neumíte představit, viďte? Ale přesto se můžete jejich postupy inspirovat a svůj šatník očistit od nánosů oblečení, které tam stejně nemá co dělat.

Vyskládejte své oblečení na tři hromádky.

  • Na jednu dejte oblečení, které nosíte. Tu následně ukliďte do šatníku.
  • Na druhou dejte oblečení, které vám je, nenosíte ho, ale chtěla byste. Tu dejte stranou tak, abyste na ni viděla. Pokud nějaký kousek z této hromádky obléknete, zařaďte ho do šatníku. Zbytku se po třech měsících zbavte.

Na třetí dejte oblečení, které jste neměla na sobě déle než rok a oblečení, které vám není. Těchto kousků se zbavte. Darujte, prodejte, vyměňte, zahoďte.

Autor

Komentáře k článku