Kočka aneb zaručené tipy, jak ji potěšit

0

Pořídili jste si kočku, ale tak nějak cítíte, že jí u vás není příjemně? Mezi nejzásadnější patří fakt, že od vás potřebuje cítit lásku, bezpečí a to, že tu jste pro ni. Připravili jsme pro vás hned několik tipů, kterými ji snadno potěšíte a vaše kočka bude zase spokojená.

1. Dopřejte jí pohodlí

Možná víte, že kočky zbožňují neobvyklá místa, kde si ustelou. Patří mezi ně například různé krabice, otevřené šuplíky nebo dokonce prostor pod postelí. Proč jim tedy jejich odpočinek nezpříjemnit? Pokud víte, kde vaše kočka často spí, vybavte toto místo nějakou dečkou či polštářem, aby měla pohodlí.

2. Místo zahrady balkon

Bydlíte na bytě? Nevadí, naučte svou kočku chodit na balkon, čerstvý vzduch je pro ni stejně důležitý jako pro nás. Jen nezapomeňte na speciální kočičí síť. Mohlo by se stát, že by kočka vzala do zaječích.

3. Staňte se nejlepším přítelem vaší kočky

Ačkoliv kočka miluje svůj prostor a soukromí, miluje také náklonnost a pozornost. Pokud toužíte stát se jejím nejlepším přítelem, navažte s ní úzké pouto tím, že si na ni uděláte čas tím, že ji vykartáčujete, budete si s ní hrát nebo ji jen hladit.

4. Nezapomínejte na pohyb

Kočka není tvor, který jen leží a spí. Měla by dovádět, hrát si a lozit. Proto pokud nemáte možnost, aby trávila čas na zahradě, vybavte svůj byt různými škrabadly, které ji jednak zabaví, ale také si na nich může brousit drápky. Pohyb je i pro kočku důležitý.

5. Pozor na jedovaté rostliny

Pokud nechcete riskovat otravu vaší kočky, rozhodně si domů nepořizujte žádné jedovaté rostliny jako je například amarylis, břečťan, lilie apod.

6. Kočky milují výhled

Kočky jsou takové malé pozorovatelky, proto jim vytvořte takový malý kočičí koutek u okna, aby to jejich šmírování měly příjemnější.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku