Kde sáňkovat v Praze? 17 tipů na kopce v centru i mimo něj

0

Když napadne sníh, je to velká událost pro děti i mnohé dospělé. Užijte si zimní zábavu na některém z těchto prověřených pražských vršků. Dáte přednost rychlému sešupu, nebo pozvolné jízdě s kocháním?

Sáňkování v centru Prahy

Sáňky na Petříně patří k pražskému zimnímu koloritu. V zahradě Kinských najdete kratší dráhy vhodné i pro menší jezdce, zatímco v Seminářské zahradě se projedete dlouhou trasou. A co je na ní nejlepší? Nahoru nemusíte šlapat po svých, ale můžete využít lanovku.

Riegrovy sady se rozprostírají v samém centru Prahy. Dvojitý svah protnutý pěší cestou navíc poskytuje nádhernou vyhlídku na Pražský hrad. Najdete tu i mnoho malých kopečků na trénování sjezdového umění nejmenších dětí. Na Žižkově si skvěle zajezdíte na Vítkově a na Parukářce, v obou parcích najdete i celkem strmé svahy. Naopak ve Stromovce a na Letné se nachází spousta krátkých a pozvolných tras.

Sáňkování v přírodě v okrajových částech Prahy

Pokud vám městské sady nestačí a chcete si zasáňkovat v rozlehlejší zeleni, vydejte se do okrajovějších částí Prahy. Rychlé sjezdy zažijete v Modřanské rokli, v Ďáblickém háji u hvězdárny, v Bohnickém či Prokopském údolí, Šárce i v okolí hostivařské přehrady. Městskou hromadnou dopravou je skvěle dostupný park u stanice Háje, kde se ovšem na malých vršcích vyřádí spíše mladší děti. Sáňkuje se také na Ladronce či v Kunratickém nebo Milíčovském lese.

Bezpečnost při zimních sportech

Při sáňkování a bobování nezapomeňte dodržovat základní bezpečnostní pravidla. Dospělí i děti by měli sáňkovat s helmou a ideálně také s ochrannými brýlemi. Vždy si trať předem projděte a ujistěte se, že na ní nejsou žádné předměty či stromy a že nekončí v nebezpečném místě (počítejte také s brzdnou dráhou). Při sjezdu dávejte pozor na ostatní sportovce, a když už se nechtěně „vyklopíte“, tak se co nejdříve přesuňte mimo trasu.

Ať vám to jede!

Zdroj náhledového obrázku: Yan Krukov, Pexels

Autor

Komentáře k článku