Jsou micelární vody skutečně zlo? Vše závisí na složení konkrétního produktu

0

Micelární voda je skvělá, pokud potřebujete odstranit voděodolný make-up nebo skutečně pořádně vyčistit pleť od nečistot. S jejím používáním se však pojí i jistá rizika a mnoho lidí kvůli tomu micelárky zatracuje. Jak je to s nimi ale doopravdy?

Výkonné micely

Micelární voda zvládne pleť během minutky zcela bez drhnutí perfektně odlíčit, vyčistit a připravit ji na krém. Proč je ale tak výjimečná? Obsahuje totiž tzv. micely, molekuly tenzidů ve vodném roztoku. Tyto drobounké micely dovedou do sebe vtáhnout jako magnet veškeré nečistoty. Díky tomu mají na pleť skutečně rychlý a efektivní čisticí účinek.

Hrozí nějaké nebezpečí?

Micely fungují skutečně silně a spolehlivě, ale problémem je, že z pokožky odstraňují nejen nečistoty, ale také přirozený lipidový film, a ve výsledku pokožku vysušují. Kromě toho mohou některé micelární vody obsahovat surfaktanty, alkohol nebo mají příliš vysoké pH, které pleti nevyhovuje a z dlouhodobého hlediska ji poškozuje. Na internetu, mezi kosmetičkami, ale i běžnými uživateli se tak strhla jakási nenávistná lavina proti micelárním vodám, která je ale oprávněná skutečně jen zčásti. Vždy záleží na konkrétním produktu a jeho složení.

Stačí vybírat kvalitní produkty

Jaké je tedy řešení? Zcela se micelárek vzdát? Ne nutně! Úplně postačí, když si s výběrem dáte práci a budete volit skutečně kvalitní produkty, které obsahují jen pro pleť prospěšné látky. Nejširší nabídku micelárních vod v prvotřídní kvalitě najdete na Notinu, kde můžete v rámci akce Black Friday nakupovat ještě výhodněji. Vybírejte micelární vody, které namísto tenzidů obsahují estery mastných kyselin a glycerolu. Jde o zcela přírodní látky, které tělo dobře zná a umí s nimi pracovat. Proto jsou k pokožce také velmi šetrné a pomáhají ji chránit daleko lépe než třeba obyčejná mýdla. Micelárek se tedy není třeba za každou cenu obávat.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

Autor

Komentáře k článku