Jedete na dovolenou? Chraňte své vlasy i kůži!

0

Na letní dovolenou vyráží většina z nás. Je jedno, zda plánujeme pobyt v Čechách, u našich sousedů, nebo třeba u moře. Vždy platí, že na dovolenou bychom se měli připravit i po zdravotní stránce. Nejvíce problémů totiž může způsobit opalování. A to v souvislosti s nepříjemným spálením pokožky. Proto doporučujeme lehce se opálit ještě před odjezdem, jelikož jedině tak bude pokožka připravena na větší nápor slunečních paprsků.

shutterstock_123694087

S ochranou ale souvisí také opalovací krémy. Pamatujte, že lidé s citlivou pokožkou by se měli zaměřit hlavně na využití těch, které mají vysoký ochranný faktor. Stejně tak je třeba dodržet základy aplikace, jako je vstřebání daného krému, stejně jako obnovení jeho vrstvy po vykoupání. Důležité je tyto postupy dodržovat hlavně u dětí, jelikož jejich pokožka je mnohem citlivější, než ta dospělá.

Co ještě na dovolenou přibalit?

Své pokožce můžete prospět i tím, že budete minimálně měsíc před odjezdem užívat doplněk stravy jménem betakaroten, který budete brát i během vašeho pobytu. Díky němu si tělo s riziky spojenými se sluncem rozhodně poradí. Zapomínat ale nesmíme ani na kvalitní péči po opalování. Základem by měl být krém po opalování, který pokožku nejenom hydratuje, ale bude ji také zklidňovat. A co by měl ideálně obsahovat?

  • Glycerin.
  • Vitamin E.
  • Panthenol.

Myslete také na vaše vlasy

Pokožka ale není vše, co se může na dovolené zažít výraznou újmu. Jsou to také naše vlasy. Kombinace slané mořské vody, suchého vzduchu, ale i přímých slunečních paprsků způsobí jediné. Vysušení a následné lámání, stejně roztřepené konečky, nebo blednutí barvy. To vše patří mezi nejznámější problémy. Vyplatí se tedy investovat do kvalitní kosmetiky. A co doporučujeme? Mimo špičkového šamponu jsou to samozřejmě i specielní kondicionéry s ochrannou proti slunci. Zapomínat ale nesmíte ani na vlasové kúry a balzámy, které nejenom odstraní třeba sůl nebo chlor, ale dodají vašim vlasům i pokožce potřebné vitaminy.

Autor

Komentáře k článku