Jaký má význam podkladová báze make-upu?

0

Líčení znamená mnoho různých procesů, díky kterým můžete podtrhnout své přednosti, vytvořit elegantní či naopak extravagantní look. Jeho výhodou je, že nemá žádná přesná pravidla a záleží tak jen na vás, jak se do toho pustíte. Slyšeli jste však již o podkladové bázi? Ta dokáže být v líčení skvělým pomocníkem.

Podkladová báze

Většinou se jedná s kosmetický produkt s gelovou konzistencí, nejčastěji je bezbarvý. Báze slouží k tomu, aby vaši pleť připravila na následné nanášení krycího make-upu. Díky tomu, že tímto produktem pleť ošetříte, získá váš výsledný make-up výrazně větší životnost. Kromě toho navíc může tento podklad sloužit také jako výplň vrásek. Díky tomu získáte dokonale vyhlazenou pleť a make-up si tak můžete naplno užít.

Skrytí pórů

Kromě vrásek nás na obličeji mohou trápit také rozšířené póry. Ty dokáží být totiž pod make-upem nevzhledné, jistě se vám proto bude hodit pomocník v podobě báze, který póry minimalizuje. Pořídit si můžete speciální produkt s takovouto funkcí, nemusíte se bát, že by tento produkt vaše póry zanášel, většinou je počítáno s tím, že taková pleť je problémová a báze jsou tomu tedy přizpůsobeny. Nejvhodnější jsou takové, které nesou označení oil free, hodí se tak pro mastnou a problémovou pleť.

Jemné prozáření

Mezi podkladové báze se řadí také produkty, které mají primární úkol pleť projasnit a dodat jí tak zdravý a mladý vzhled. Jedná se o poměrně specifický produkt. Můžete jej využít jak pod make-up, kdy dodáte pleti jemný lesk, tak také samostatně, kdy nechcete pleť zatěžovat make-upem, ale přesto chcete vypadat svěže. Nabízí se mnoho různých rozjasňujících produktů, ať už klasická báze s v tubě, peru či dokonce v podobě drobných perliček, které se na pleti přemění v gel. Záleží tak jen na vás, jak chcete svou pleť rozzářit.

Podkladová báze je velmi užitečným pomocníkem, který podpoří váš make-up a dodá mu životnost. Kromě báze pod make-up můžete pořídit také takovou, která se dává pod oční stíny, ta se pak stará o zvýšení jejich výdrže.

zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku