Jaké je to žít s maminčiným mazánkem?

0

Život s maminčiným mazánkem není vůbec snadný a měla byste se připravit na to, že budete hrát druhé housle. Ze začátku se mnohým ženám může zdát, že jde o zdvořilého muže, který chová svou maminku v úctě a pěkně o ní hovoří. Což samozřejmě imponuje, protože se říká, chceš-li poznat svého partnera, podívej se do jeho rodiny a sleduj, jak se chová ke své matce – takto se bude jednoho dne chovat i k tobě.

Ovšem tady je důležité umět rozeznat úctu, respekt a závislost. Zde totiž tkví kámen úrazu. Některé matky doposud nepřestříhly se svými syny pupeční šňůru. Místo, aby je naučili samostatnému rozhodování, činí veškerá rozhodování za ně. Tudíž je docela pravděpodobné, že i vy budete muset projít přijímacím pohovorem, a pokud vás paní matka schválí, začne si s vámi její syn známost. V opačném případě do něj může hustit, že nejste pro něj ta správná partnerka.

Život s maminčiným mazánkem

Předpokládejme, že jste přijímacím pohovorem prošla a chodíte s maminčiným mazánkem. Přišla řeč na společné bydlení. Na co se připravit?

Mám kamarádku, která s mamánkem žije už mnoho let a dokonce mají spolu dvě děti. Nicméně musela se naučit ignorovat jedovaté poznámky své tchyně a dokonce i jízlivé poznámky svého muže. Její prádlo není nikdy tak pěkně vyprané, voňavé a hebké, jako prádlo maminky. Není dobrá hospodyně, protože prádlo neumí pořádně poskládat. Zkrátka ho skládá jinak, a to je špatně. Totéž platí o kuchyni. I kdyby se pokrájela, nebude mít tak výtečnou svíčkovou či nedělní koláče.

Přitom je to krásná, suprová žena, výtečná maminka i kuchařka a hospodyňka, která má doma vždy čisto. Na život s mamánkem musíte být buď opravdu silná osobnost, která se nenechá zlomit a umí se nad věci povznášet a nijak to vaše sebevědomí nepoškodí anebo utečete s pláčem a požádáte o rozvod. Plusy musí převažovat nad mínusy, aby vám za ty nervy stál.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku