Jaké barvy vlasů budou kralovat letošnímu létu?

0

Léto je v plném proudu, a to s sebou přináší skvělou příležitost ke změně barvy vlasů. Ať už ji předvedete na dovolené nebo třeba v kanceláři, vyberte si některou z těch, které budou letos trendy.

Barvy vlasů 2024

Nebojte se experimentovat

Nezáleží na tom, zda máte blond, hnědé či černé vlasy. Pro každého se letos v létě najde odstín, který jeho přirozenou barvu vlasů zvýrazní, dodá ji šmrnc a třeba ji zcela změní. Jaká bude ta vaše?

Crème brûlée blond

Odstín blonďaté bary crème brûlée vyvolává spíše představu lahodného dezertu s křupavou kůrčičkou na vrchu, ale nenechte se zmást. Zatímco loni v létě byla trendy máslová blond, letos ji vystřídá teplejší odstín s patrnějšími hnědými tóny zvaný crème brûlée. Jedná se o kombinaci více odstínů blond a hnědé. Výsledkem je iluze silnějších vlasů. Nositelkami tohoto odstínu jsou například Beyoncé či Sabrina Carpenter.

Sandy blond

U tipů pro blondýnky ještě chvíli zůstaneme. Pokud vás nezaujme barva pojmenovaná podle lahodného francouzského dezertu, co takhle sandy blond neboli písčitá blond? Skládá se víceméně pouze z toho, že svého kadeřníka poprosíte o oživení své blond barvy přidáním několika tmavých melírů. Tento typ účesu je mnohem snazší na údržbu než odstín crème brûlée.

Pastelové odstíny stále táhnou

Před lety se objevil vlasový trend, který stále přetrvává a vrací se každé léto – pastelové barvy. Oživí všechny barvy vlasů a každý se může rozhodnout, zda si obarví celou hlavu, přidá jen několik pramenů nebo si nabarví konečky. Populární jsou také šokující pastelové účesy, kdy se ve vlasech zcela náhodně objevují pastelové tóny a vyvolávají dojem, že vám ve vlasech explodovala náplň s barvou. Letošními trendy barvami jsou odstíny modré, fialové a broskvové.

Expensive brunette

Chcete aby váš účes vypadal luxusně a do okolí hlásil, že si žijete jako v bavlnce? Ponořte se do barvy zvané expensive brunette. Díky této barvě docílíte vlasů, které budou vypadat jako tekuté a sluneční paprsky se postarají o zlatavé odlesky.

Zrzavé vlasy

Jste odvážné a nebojíte se stát se zrzkou? Také po této barvě je vysoká poptávka a letošnímu létu kraluje kombinace barev skořice a mědi. Samozřejmě můžete vsadit také na výraznější červené tóny a inspirovat se například vlasy zpěvačky Duy Lipy či zůstat více při zemi při inspiraci postavou, kterou si v seriálu Dámský gymbit zahrála Anya Taylor-Joy. Pro každého existuje správný tón zrzavé barvy. Nejste-li si jistí tím svým, poraďte se se svou kadeřnicí.

Espresso martini

Milujete koktejly, které v sobě obsahují kávu? Typickým příkladem takového nápoje je espresso martini neboli vodka espresso. Je toto váš oblíbený letní drink? Ukažte to světu, a to prostřednictvím svých vlasů. Espresso martini je totiž název barvy vlasů, která v sobě kombinuje světlé a tmavé prameny a vytváří tak zajímavý efekt. Světlé prameny se zpravidla aplikují okolo obličeje, aby vytvořili orámování. Nositelkou espresso martini barvy vlasů je například Megan Thee Stallion.

Chladná hnědá

Kromě teplých odstínů, které v nás evokují léto, se mezi trendy barvami na vlasy objeví také chladná hnědá. Ta je totiž již několik let stálicí a do vlasových salonů stále proudí davy žen, které na tuto elegantní barvu nedají dopustit. Chladný odstín hnědé je velmi sofistikovaný a v kombinaci se světlejšími prameny dokáže nositelce dodat i mladistvý vzhled.

Jaké barvě na vlasy letos v létě podlehnete? Bude to nějaký blonďatý odstín, přidáte si do vlasů několik pastelových tónů, stanete se ze dne na den zrzkou nebo snad zůstanete u tmavých barev?

Zdroj textu: www.bustle.com, www.glamour.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku