Jaké aktivity připravit na holčičí přespávačku?

0

A je to tady. Vaše princezna si konečně doma prosadila svou první „přespávačku“ s kamarádkami. To je sice pěkné, ale jste to vy, kdo jim bude muset zajistit a vymyslet program. Ale nebojte se, může se zdát, že to bude těžké, ale nestresujte se! Máme pro vás spoustu nápadů, jak tu dívčí bandu spolehlivě zabavit.

aktivity na přespávačku

Manikúra/pedikúra

Klasická mani-pedi potěší, zejména pokud si dáte záležet na tom, aby sestava vypadala profesionálně s duhovými barvami, oddělovači prstů a pilníky na nehty. Holky si mohou každá lakovat nehty sama, nebo své kamarádce.

Vyrobte si vlastní masky na obličej

Přizvěte holky, aby vám pomohly namíchat vlastní masky na obličej. Ale pozor, vzhledem k tomu, že některé mohou mít citlivou pokožku, dbejte na bezpečnost a zvolte recept se zcela přírodními a jedlými přísadami. Pokud tuto proceduru chcete dovést k dokonalosti, dejte jim na oči plátky chlazené okurky a pusťte jim uklidňující hudbu, zatímco budou pět minut relaxovat. Samozřejmě do té doby, než se začnou jedna přes druhou neřízeně chichotat.

Zahrajte si Pravda nebo úkol

V této klasické hře mají děti na výběr: buď mohou na otázku odpovědět pravdu, nebo se mohou odvázat a splnit nějaký úkol. Raději ale prvně všechny úkoly zcenzurujte. Nechcete přece, aby vám holky šplhaly po tmě na nejvyšší strom!  

Selfíčka to jistí

Selfie jsou vždycky zábavné, ale pokud chcete večírek opravdu rozproudit, připravte si selfie fotokoutek s pozadím a spoustou zábavných doplňků, jako jsou sluneční brýle, korunky a péřová boa. Můžete také zapůjčit polaroid, který okamžitě vyvolá fotografie, takže můžete vytvořit album jejich přespávacích dobrodružství.

Nachystejte zmrzlinový bar

Chcete být cool rodič? Udělejte si zmrzlinový bar! S ohledem na případná dietní omezení hostů můžete připravit zmrzlinu, čokoládový sirup, šlehačku, sladké polevy, cereální polevy, ovoce… Prostě cokoliv vás jen napadne!

Zazpívejte si karaoke

Díky bezdrátovým mikrofonům, které se připojují k hudebním přehrávačům, je snadnější než kdy jindy mít mocnou sestavu karaoke za nízké náklady. Nicméně, je v tomto případě dobré si ke karaoke pořídit ještě pár špuntů do uší.  

Upečte si vlastní pizzu

Výroba pizzy je skvělá aktivita pro přespání, protože je to zároveň aktivita i jídlo – a každý host bude mít na své pizze přesně to, co chce.

Zahrajte si hru na poznávání písniček

S dítětem můžete předem sestavit seznam písní. Přehrajte deset vteřin písně a požádejte jednu z holek, aby ji identifikovala. Jakmile se všechny vystřídají, zahrajte si druhé kolo pouze s použitím prvních osmi vteřin písně. V každém kole zkracujte čas o dvě sekundy a uvidíte, jak rychle bude vítěz!

Vyrobte si náramky přátelství

Náramky přátelství nikdy nevyjdou z módy! Děti si mohou vyrobit náramky pro sebe, pro někoho jiného nebo se navzájem naučit nové techniky výroby náramků.

Přepište písničku

Navrhněte holkám, aby si vyzkoušely své skladatelské dovednosti a přepsaly text jedné ze svých oblíbených písní. Mohou pracovat společně nebo se rozdělit do menších skupinek a předvést si navzájem své originální písně.

Uspořádejte filmový maraton

Ačkoli mladší děti se mohou začít vrtět ještě před koncem prvního filmu, starší děti si filmový maraton zamilují. Pokud se díváte na více filmů, dbejte na to, aby každý z nich trval maximálně dvě hodiny. A pokud plánujete promítat strašidelný film, určitě jej zařaďte na začátek promítání, nikdy ne na konec! Chcete se přeci také vyspat!

Kanadský večer?

Ano, nechcete sice holky učit, aby si navzájem dávaly pyžama do mrazáku, ale můžete zavést několik mírných žertíků. Můžete například do špičky bot každé z nich nacpat kousek kapesníku a čekat na zmatek, co nastane, až si je obují. Navrhněte každé holce, aby nějaký neškodný žertík vymyslela sama.

A pokud se v určitou dobu večera holky začnou věnovat svým vlastním věcem, je to naprosto v pořádku! Cílem je, aby se navzájem zabavily. Pokud to tedy zvládnou bez vaší pomoci, tím lépe. Můžete si s klidem dopřát sklenku vína. Ale raději jen jednu. Noc může být dlouhá.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku