Jak zvládnout domácí výuku?

0

Donedávna bylo domácí vyučování výsadou malého procenta lidí, kteří se pro něj rozhodli dobrovolně. Tento rok se stalo každodenní realitou pro všechny. Děti do školy střídavě chodí a nechodí. Odpovědnost za výuku dětí dopadá na rodiče více než kdy předtím. Jak zvládnout domácí vyučování tak, aby všichni zůstali co nejvíc v pohodě?

Domácí výuka

Domácí výuka

Pomozte dětem se lépe učit

Máte nyní skvělou příležitost svým dětem opravdu pomoci s učením. Tím, že jim ukážete, jak se lépe učit. Lidé nejsou stejní. Každému vyhovuje trochu jiný styl učení. Právě teď můžete se svým školákem společně objevit, který způsob zapamatování informací nejvíce vyhovuje právě jemu.

Studijní typy, myšlenkové mapy, naladění mysli

Při výuce by student měl být dobře naladěný a uvolněný. Ke zvýšení jeho koncentrace může přispět také vhodná hudba a střídání dob aktivity a odpočinku. Možná budete i sami překvapení, že efektivita učení při zapojení více smyslů je potom vyšší, než byste vzhledem k časovému rozsahu domácí výuky očekávali. Nechejte dítě proběhnout, protáhnout se, pusťte mu tématické video.

Myšlenkové mapy

Myšlenkové mapy

Se zapamatováním informací pomáhají také myšlenkové mapy. Jde o efektivní metodu zápisu, která respektuje logiku a souvislosti. Více se o studijních typech, správném nastavení mysli, motivaci, myšlenkových mapách a zapojení smyslů dočtete v článku 4 velká odhalení jak se snadněji učit a naučit.

Pošlete děti do online kurzu

Domácí výuka může dětem otevřít nové možnosti. Pokud máte doma studenta ve věku 14 a více let, možná už vaši asistenci u distančních hodin ani nepotřebuje. Ale třeba by váš teenager ocenil možnost naučit se konečně pořádně anglicky. Z pohodlí domova a mnohem zábavněji než ve škole.

Děti s tabletem

Děti s tabletem

V online kurzu Anglicky fantasticky zažije spoustu zábavy a získá cenné zkušenosti. Díky naprosto unikátní metodě se velmi rychle naučí anglicky mluvit i rozumět a také pochopí principy efektivního učení. Program je otevřen pro studenty do 99 let věku. Můžete se tak přihlásit i vy.

 

Autor

Komentáře k článku