Jak zhubnout do plavek – motivace, strava, trénink

0

Léto se velmi rychle blíží a s ním přichází také oblíbené opalování a koupání. Máte obavy, že vaše tělo nevypadá v plavkách tak, jak byste si přála? Vrhněte se do cvičení a získejte svou vysněnou postavu ještě, než přijde léto.

Důležitá je motivace

Pokud nejste na cvičení zvyklí, pravděpodobně budou začátky velmi složité. Právě proto je potřebné se umět správně motivovat, abyste vytrvali. K tomu může skvěle pomoci někdo, kdo se do tréninků pustí s vámi a budete se tak vzájemně podporovat. Ve dvou to jde totiž lépe.

Ovšem dalším důležitým bodem je také dostatečný odpočinek a regenerace. Nemá smysl se do úmoru dřít v posilovně, to vám zpevněné bříško či hýždě nepřinese. Je totiž potřeba umět si dopřát i odpočinek, který je pro svaly nezbytný. Nebojte si proto dát občas den volna a užít si ho dle svých představ bez myšlenek na cvičení, to vám nikam neuteče.

Správná strava

Kvalitní a vyvážený jídelníček tvoří úplný základ hubnutí. Raději než na cvičení se tedy zaměřte na to, co jíte. Volte zdravé potraviny s vyváženým poměrem makroživin, vyhněte se rychlým cukrům a nezdravým tukům. Důležité je, aby váš kalorický příjem byl nižší než výdej. Do začátku si můžete pomoci počítáním živin například za pomoci chytré aplikace v mobilním telefonu. Jakmile se naučíte konzumovat pouze zdravé potraviny, během chvíle dokážete odhadnout i správnou porci.

Jak trénovat?

U tréninku je důležitá pravidelnost. Nelze říci, co je nejlepším sportem pro hubnutí, vyberte si hlavně takový, který vás bude bavit. Podstatné však je, že se váš tep bude pohybovat v hodnotách vhodných na spalování tuků. Můžete vyzkoušet například lehký běh, cyklistiku, plavání a mnoho dalších. Vždy myslete na to, že jakýkoliv pohyb je lepší než žádný, proto i kdyby se mělo jednat o krátkou procházku či rychlý trénink, nezahazujte takovou příležitost pro pohyb.

U hubnutí je důležité stanovovat si malé cíle, které budete postupně plnit. Díky tomu si zachováte motivaci a budete sledovat pokroky ve svém snažení.

zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku