Jak zhubnout bez diety

0

Rádi byste zhubli a hledáte ten nejsnadnější způsob? Toužíte se zbavit nadbytečných kilogramů a centimetrů v co nejkratším čase? Přesto s ohledem na své zdraví a bez obávaného jojo efektu?

Pravděpodobně už jste zkoušeli držet různé diety, ale vždy jste se vrátili na začátek. Hodně lidí dietu považuje za konečné řešení problému. Ale ve skutečnosti tomu tak není! K tomu, abyste zhubli, nemusíte držet žádnou dietu. Jak zhubnout bez diety? Přestaňte šermovat slovem dieta a jednoduše změňte stravovací návyky.

shutterstock_295261415

Zapomeňte na slovo dieta

Nezřídka má mnoho lidí na slovo dieta vypěstovanou averzi, protože dieta rovná se strádání. Raději začněte používat nový výraz – zdravé stravování nebo si jednoduše vymyslete svůj vlastní název, pro váš nový životní styl. Řešení existuje pouze ve změně dosavadních stravovacích návyků. To neznamená, že si už nikdy nebudete moci dopřát to, co máte rádi. Jen z větší části vyřadíte kritické potraviny ze svého jídelníčku a nahradíte zdravější alternativou. Stačí pravidelně jíst, vynechat mlsání, polotovary a tučné jídlo.

Diety dlouhodobě nefungují

Některé rádoby osvědčené diety skutečně fungují a pomohou vám zbavit se nadbytečných kil. Jenže v okamžiku, kdy přejdete na klasické stravování, jak jste zvyklí, je budete mít zpátky, jako bumerang. A že se ke klasickému stravování vrátíte, je více než jisté. Vaše tělo nemůže po zbytek života fungovat pouze na stravě vymezené čistě na bílkoviny nebo sacharidy – podle druhu diety. Zdravě a trvale zhubnete jen tehdy, když budete ve správném poměru přijímat správné potraviny.

Pravidla pro hubnutí bez diety

Pravidelné stravování je základním stavebním kamenem. Protože vaše tělo nebude mít tendence si ukládat na horší časy. To však neznamená, že se naládujte 5x denně tím, co vám přijde pod ruku. Při skladbě jídla budete muset zapojit i vaši kreativitu. Nemusíte si zrovna počítat přesné kalorie, protože to by bal nuda. Ale rozhodně budete muset přemýšlet – co jíst a co ne.

Nepodceňujte důležitost pohybu. Ne každý má čas a chuť potit se denně v tělocvičně. Ale pohybu se určitě zcela nevyhýbejte. Doporučeno je věnovat se fyzické aktivitě 210 minut za týden. Ať už je to rychlá chůze, práce na zahrádce, jízda na kole.

Nezapomínejte dodržovat pitný režim. Voda urychluje metabolismus a reguluje chuť k jídlu. Pokud si dáte skleničku vlažné vody před jídlem – sníte i menší množství, než na které jste byli zvyklí.

Hubnutí podpoříte i odpočinkem. Unavené tělo nebude mít dostatek energie na svižné spalování kalorií a zpomalíte si tím celý proces. Jestliže vstáváte brzy ráno do práce, běžte spát dříve.

Autor

Komentáře k článku