Jak zeštíhlit postavu pomocí plavek

0

Ať už je vaše postava jakákoliv, pro každou se hodí určitý typ plavek. V tomto článku se dočtete, jaké plavky byste si měla zvolit podle typu své postavy a tím zároveň dosáhla štíhlejšího vzhledu.

Mohlo by se zdát, že ženy s velkým poprsím mají vyhráno. Ale není tomu tak. Najít plavky, které poprsí správně podpoří je velmi těžké. Horní díl takových plavek by měl obsahovat kostice a silná ramínka. Navíc je problém s plavkami, které se prodávají jako celek – tedy podprsenka i kalhotky dohromady. Spodní část plavek je pak většinou příliš volná. Nejvhodnější jsou plavky tvaru klasických podprsenek bez volánků.

Malá prsa se jejich majitelky snaží opticky zvětšit. Dosáhnout toho můžou prostřednictvím vycpávek, volánků a korálků. Jejich obrovská výhoda je, že si mohou koupit jakékoli plavky – s vázáním na krk, s kosticemi, trojúhelníčkové i pásové. Malá prsa totiž nepotřebují podpořit, jen vhodným způsobem zvětšit.

Pokud jste majitelkou těla, kterému se říká „hruška“, tedy široké boky a úzký hrudník či naopak. Takovou postavu se pak snažíme zamaskovat plavkami nejlépe jednodílnými, s vykrojením na bocích. Toto vykrojení dodá tělu ženské tvary. Dále jsou vhodné plavky, které mají sukničku (pro úzké boky), jednodílné vzorované plavky.

Pro kypré tvary se hodí jednodílné plavky, nejlépe zdůrazňující poprsí jako přednost – tedy zajímavý výstřih, šněrování atd. Vhodné jsou také tankini, které budou mít různé vzory a dolní díl se sukničkou. Vhodné je také řasení plavek zejména v oblasti břicha, které dokáže skrýt různé nedostatky postavy.

Majitelky atletické postavy mají boky stejně široké jako hrudník, spojuje je téměř rovná linie bez výraznějších ženských křivek. Jsou to štíhlé ženy většinou s malými prsy. Takové ženy chtějí s pomocí plavek vytvarovat ženské křivky, vhodné jsou tedy například plavky jednodílné, které jsou na bocích vykrojené. Horní díl by měl zdůrazňovat a opticky zvětšovat poprsí – toho lze dosáhnout zajímavým tvarem nebo volánkem. Stejně tak spodní díl – zvýraznit pomocí volánu či pásku.

Autor

Komentáře k článku