Jak vybrat ty správné plavky?

0

Pro výběr plavek existuje několik doporučení. Jednak výběr podle typu postavy – jablko, hruška, přesýpací hodiny apod. Nicméně to je pouze základní vodítko, protože každá žena má úplně jinou postavu.

Ačkoliv může jít o stejný typ postavy, mohou mít dvě různé ženy jinak silná stehna, velká prsa, menší či větší bříško, tvar a posazení zadečku. To vše hraje důležitou roli. Nedá se tedy jednoznačně říci, vyberte si takové či makové plavky, protože jste typ hruška. V potaz musíte vzít i další faktory.

Další pomůckou je výška, délka nohou a světe div se, svou roli hraje i délka vlasů, zbarvení pokožky a jiné maličkosti. To vše ruku v ruce rozhodne o tom, zda vám plavky padnou jako nočník na prdel. Nejde totiž pouze o střih plavek, ale i jejich barvu či vzorek a styl. Sportovní, elegantní, sexy, romantické. Také pokud jste bílá jak kyška, nebudou na vás sladké pink plavky ladit tak krásně, jako na ženě s exotickým nádechem. To vše se musí při výběru plavek zvážit.

Jak vybrat plavky, které mi seknou?

Jakmile máte jasno v tom, jaký typ postavy máte, zaměřte se na další detaily. Tím mohou být například drobná prsa. Těm budou slušet plavky se zdobením podprsenky. Mohou to být třásně, volánky apod. Více je prostě více. Majitelky menších ňader se nemusí bát ani výrazných barev a vzorů. Vyvarujte se hladkých upnutých topů, které mají tendenci prsa doslova spolknout.

Pokud vám příroda nadělila a za svůj hrudník se rozhodně nestydíte, zapomeňte na plavky typu trojúhelníčky. Ty prsům nedají patřičnou oporu. Vybírejte plavky s širšími ramínky podprsenkového střihu.

U vzoru se ještě zdržíme. Výrazné a velké vzory nejsou moc vhodné pro větší zadek. V takových plavkách by vypadal ještě větší. Tam, kde chcete ubrat, volte jednoduché drobné vzorky, případně vyberte jednobarevnou kombinaci plavek. Dnes je možné koupit klidně vršek se vzorem a kalhotky jednobarevné.

Co s bříškem?

Ne každý se pyšní plochým bříškem, ale naštěstí i tohle je možné řešit. Kvalitní plavkovina je docela pevná, ideální jsou v tomto případě kalhotky s vyšším pasem. Aby však nevypadaly jako úplné bomby, dbejte, aby boční strany byly vykrojeny – prodlouží to i nohy.  Správný střih kalhotek udělá doslova zázraky i se zadečkem. Neschovávejte jej úplně, opět je vhodné decentní vykrojení. Tady pozor na správně zvolenou velikost. Stačí o číslo menší kalhotky a zadky budete mít 4, jakmile se kalhotky zaříznou.

Stehna a boky

Předpokládáme, že štíhlá žena nemá problém s výběrem plavek. Nemusí nic ukrývat. Jestliže potřebujete zamaskovat silnější stehna a boky, zapomeňte na bikinky. Ale nemusíte se bát. S bombarďáky na vás nevytasíme. Klasicky střižené kalhotky s mírným vykrojením a dostatečně širokými stranami bude to pravé ořechové. Pak už stačí maličkost – doplnit plavky o krátkou sukýnku. Je to sexy, přitom jemné a ženské a ukryjete, co je potřeba.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku