Jak vybrat nejlepší make-up pro mastnou pleť

0

Mastná pleť je charakteristická hromaděním přebytečného mazu na jejím povrchu, sklonem k pupínkům a akné. Jak si vybrat make-up, který vám bude vyhovovat, vám poradíme v následujícím článku. Nezapomněli jsme ani na tipy pro péči, kterou tento typ pleti vyžaduje.

Čím se vyznačuje mastná pleť?

Pokud vaše pleť produkuje více mazu, můžete pozorovat lesklá místa na tváři, především v oblasti takzvané T-zóny. Je to označení pro centrální část tváře, kterou tvoří čelo, nos a brada. A právě ty zvyknou být mastné.

Za nadprodukcí mazu může přitom stát více faktorů. Jsou to dědičnost, užívání některých léků, hormonální změny, stres, ale i prostředí, ve kterém se pohybujete. Může se projevit také při používání některých make-upů. Mastná pleť má zvětšené, viditelné póry a můžete na ní pozorovat černé tečky nazývané komedony. Často se přidružují problémy s akné, a to hlavně během puberty.

Péče o mastnou pleť

Mastná pleť si vyžaduje správnou péči, které základem je její čištění. Čištění pleti zabezpečí odstranění všech nečistot a zbytku make-upu. Před čištěním si nezapomeňte umýt ruce – nejvíc baktérií se totiž na pleť dostává právě dotykem dlaní a prstů. K čištění mastné pleti používejte jenom přípravky, které pokožku nedráždí. Neměly by obsahovat alkohol, který ji vysušuje, čím podporuje další produkci mazu.

Důležitý je peeling a hydratace

Přibližně dvakrát týdně použijte peeling, který odstraní odumřelé buňky a pleť vyživí. Důležitá je taky hydratace do hloubky. Při nedostatečné hydrataci se pleť brání ztrátě vody a opět tvoří více mazu. Kromě hydratačního krému nebo pleťové masky dodáte své pokožce dostatek vody i pravidelným pitným režimem. Během dne byste měli vypít minimálně 2 litry tekutin, přičemž do tohoto množství se nepočítá káva, která odvodňuje.

Náš tip: Všechny produkty pro péči o mastnou pleť i vhodný make-up nakoupíte v internetovém obchodě Notino.cz. Rádi byste při nákupu ušetřili? Využije například Notino doprava zdarma nebo jiné benefity. Vaše objednávka tak bude doručená až k vám bezplatně.  

Make-up pro mastnou pleť

Lesklý povrch mastné pleti bude potřebovat zmatňující make-up. Ten by měl být zároveň dostatečně prodyšný, aby se k pokožce dostal vzduch. Důležitá je taky jeho jemná konzistence. Nejvhodnější je proto používat pěnové nebo lehce tuhé make-upy. Lehká textura zabezpečí důkladné splynutí s pokožkou a zabrání ucpávání pórů. Aby vaše pleť nereagovala zvýšenou mastnotou, dopřejte jí make-up bez parfémů. Parfémované produkty jí zbytečně dráždí. Vhodné jsou taky hydratační make-upy.

Náš tip: Při nákupu kosmetiky pro pleť, tělo a vlasy můžete využít  Elnino slevový kód alebo iné slevy. Slevy Elnino vám ušetří koruny i při nákupu parfému a dalších produktů.

Problémy s akné?

U tohoto typu pleti je častým problémem vznik akné. Měli byste proto používat nekomedogenní kosmetiku, která neuspává póry. V přípravcích, které používáte, by se měly nacházet účinné složky, které pomáhají akné léčit, například kyselina salicylová a aloe vera. Jestli potřebujete zakrýt nedokonalosti, používejte krycí make-up.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels

Autor

Komentáře k článku