Jak udělat vaši koupelnu krásnou

0

Čisto, příjemné doplňky, a především útulný prostor – to je krásná koupelna. Jak si zařídit, aby i ta vaše byla vždy uklizená, i přesto, že zrovna spěcháte? Jaké doplňky, barvy a rostliny do koupelny zvolit? Vítáme vás ve vaší nové koupelně!

Vše po ruce

Nezapomeňte, že koupelna musí být především praktická. Co budete mít z místnosti, ve které pro vše potřebné musíte prchat do komůrky? Zároveň ale volte střídmě, až budete do koupelny pořizovat nábytek. Otevřené poličky jsou jistě krásné, ale praktické nikoliv. Během pouhého roku se promění v nenáviděné držiče prachu, které musíte stále otírat. Uzavíratelné plytké skříňky na kosmetiku, šuplíky na ručníky a kosmetické potřeby, které nepoužíváte denně. Hurá, a je uklizeno!

Zabydlená džungle

Když jste zbavili prostor nevzhledných lahviček s kosmetickými produkty, pěkně koupelna prokoukla, že? Možná až moc. A proto je na čase ji konečně zabydlet něčím, co vaše oko rádo uvidí v brzkých ranních, i pozdních nočních hodinách. Zamiokulkas je rostlina, která nepotřebuje moc světla. Má krásné vznešené listy, které vypadají, jako by byly potřeny voskem. Krásně vám prostor zútulní! Potřebujete ráno porci dobré nálady? Dejte si na stěnu obraz nebo plakát s odstíny žluté.

Jednička z hygieny

Údržba koupelny se může proměnit v příjemnou rychloakci. Zapomeňte na obarvené vody z obchodu, které často nelibě páchnou. Každý večer setřete podlahu a kachličky tímto roztokem: do malého kýble nalejte teplou vodu, trochu octu a pár kapek esenciálního oleje – například lemon grass nebo citrónová tráva mají desinfekční účinky. Vše bude čisté, a navíc opravdu voňavé! Nejprve můžete umýt zrcadlo, které stačí vyleštit čistým bavlněným hadříkem. A je hotovo!

Už se těšíte, až se budete radovat z nové koupelny? Vždy uklizená, voňavá a stylová. Paráda!

Zdroj foto: freepik.com

Autor

Komentáře k článku