Jak udělat radost babičce a dědovi a přitom podporovat jejich dobrou kondici?

0

Všichni máme někdy svátek, také víme, že existují nejrůznější a často velmi oblíbené všeobecné svátky jako například svátek matek, otců, dětí nebo svátek zamilovaných. Ovšem věděli jste, že existuje i mezinárodní den seniorů, který připadá na 1.10.? Ano, i naši prarodiče mají svůj svátek a právě to může být jedna ze skvělých příležitostí, jak jim udělat radost a ukázat jim, že mají milující rodinu.

Udělejte radost svým prarodičům

Udělejte radost svým prarodičům

Babi a děda stále v dobré kondici

Jedny z největších zlomů v životě, které nás potkají, jsou narození potomka a narození vnoučete. Čas je neúprosný a proto všichni, chtíc nechtíc stárneme. Někteří to snáší s noblesou, jiní z toho mohou mít až stavy úzkosti. Nakonec se s tím ale většina z nás vyrovná a tento fakt dříve nebo později přijme. Je velmi důležité, abychom naší nejstarší generaci neopomíjeli, mysleli na ně a podporovali v nich jejich mladistvého ducha. Jak to ale udělat? Prvním krokem k šťastné babičce a dědečkovi je zdraví, to se bohužel koupit nedá, dají se ale pěstovat zdravé návyky, které jsou jedním z hlavních pilířů k jeho zachování. Skvělé je, když naši prarodiče mají alespoň částečně zdravý životní styl, však také pohyb, vyvážený jídelníček a zájem o okolní svět je pro udržení psychické i fyzické pohody základem, aneb ve zdravém těle, zdravý duch. Podle Torontských vědců je také velmi důležitý společenský život, lidé, kteří jsou často v kontaktu se svými příbuznými nebo přáteli, se necítí být opuštění a jednoduše podle vědců mají větší motivaci k životu. Tedy, volejme si s našimi babičkami a dědečky, nebo lépe a je-li to možné, navštěvujme je, jistě jim to udělá radost a budou vědět, že jste tu i pro ně. Můžeme je také potěšit nějakým malým dárkem, který může bystřit jejich smysly.

Tipy na dárky pro prarodiče

Pro mnohé z nás není lehké vymyslet nějaký kloudný dárek a co teprve takový dárek pro babičku a dědu? Možností, čím potěšit své blízké je nepřeberné množství, neexistuje jeden univerzální recept a přeci nějaké tipy vám nabídneme.

Dárky pro prarodiče

Dárky pro prarodiče

Důležité při výběru dárku je vědět, co má dotyčná/ý rád. Jsou samozřejmě různé typy lidí, někteří jsou stále plní sil a žijí aktivní život, jiní jsou rádi za svůj klid a pohodlí domova, avšak snad žádný děda ani babi nepohrne pěkně stráveným dnem se svými milovanými. Můžete je vzít třeba do hor, po památkách – hradech a zámcích, do botanické či zoologické zahrady nebo jen tak do parku. Po cestě se můžete stavit na dobrý oběd, který můžete zakončit sladkou tečkou v příjemné atmosféře kavárny.

Babičky jistě ocení nějaké to rozmazlování – masáže, kosmetiku a další příjemné aktivity spojené s hýčkáním jejich osoby. Dědové si často rádi užívají techničtější zážitky, jakými může být projížďka nějakým netradičním vozem, který jen tak doma nemáme – tank, rychlý sporťák nebo ho třeba můžeme vzít s sebou na střelnici.

Můžeme také potěšit nějakým tím vtipným dárkem, který rozzáří úsměv na rtech. Takovým dárkem může být humorný film, kniha nebo snad divadelní představení. Na trhu jsou k dostání dokonce různá trička s všelijakými potisky, například právě i takové tričko pro babičku a samozřejmě existuje i pánská verze – tričko pro dědečka. Věřte, nebude legrace jen při samotném obdarování, ale taková společná rodinná fotka se bude vyjímat v jakémkoliv albu.

Tričko pro babičku

Tričko pro babičku

Ať už ale vyberete jakýkoliv dárek, jistě budete, vy i vaši prarodiče, rádi vzpomínat na společně strávený a krásný den plný radosti a smíchu. Když si budete čas od času užívat sebe navzájem, prospěje to k dobré psychické kondici nejen našich prarodičů, ale nakonec i naší, jistě budete překvapení, kolik si toho navzájem můžete předat.

Tak hurá za babi a dědou na návštěvu!

Autor

Komentáře k článku