Jak se zbavit deprese

0

Dnes nebude řeč o depresi, jako takové, která je označována za velmi vážnou psychickou chorobu, při které by měl dotyčný vyhledat odbornou pomoc. Dnes bude řeč o smutku, splínu, špatné náladě – často hovorově označováno za „depky“.

Velmi často se špatná (skleslá) nálada objevuje právě na podzim. Přinášíme vám tipy, jak je jí zbavit a začít se zase cítit lépe.

Zbytečně nezveličujte

Snažte se nevidět všechno tak černě, jak to na první dojem vypadá, a nedělejte z komára velblouda. To, že jste například zrovna přišli o práci, není konec světa a bezdomovec z vás určitě nebude.

Nemyslete pořád negativně

I když každý den není posvícení, neznamená to, že se budete mít do konce života špatně. Snažte se nemyslet negativně a myslete na světlé zítřky. Ne nadarmo se praví, že ve všem špatném je i něco dobrého.

Zabavte se

Neseďte doma mezi čtyřmi stěnami a běžte do společnosti. S kamarádkou na kafe, do kina, zacvičit si a cokoliv jiného vás napadne. Naplánujte si zábavu, nikoliv samotu. ¨

Běžte do přírody

Příroda je učiněný balzám na duši. Vyrazte někam do přírody, pokud to zrovna počasí umožní a kochejte se kouzlem podzimu. Poslouchejte ptáky, vnímejte vůně, jak zurčí potůček a jiné krásy přírody.

Odpočívejte

Skleslost, vyčerpanost a neschopnost se radovat z maličkostí nezřídka pramení z přemíry stresu a práce. Naučte se vypínat a odpočívat. Ať už s knížkou v ruce nebo při poslechu hudby. Uvařte si voňavý a chutný bylinkový čaj a udělejte si pauzu.

Nenimrejte se v minulosti

Tím, že se budete přehrabovat v minulosti a říkat si, co by bylo, kdyby…nic nezměníte. Jen si tím ubližujete. Pokud jste udělali nějakou chybu, poučte se a běžte dál.

Vytvořte si denní režim

Je-li váš život jeden velký chaos, pak nezbývá, než začít plánovat a vytvořit si pevný řád. Tyto rituály leč se zdají na první dojem nudné, pomáhají chránit tělo i duši před kolapsem. Neberte si toho na sebe příliš hodně.

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku