Jak s chytrými hodinkami shodit přebytečná kila?

0

Máte problémy s nadváhou a všechny vaše snahy o zhubnutí selhávají? Možná vám pomohou chytré hodinky, které dokážou mnoho věcí ohlídat za vás. Hubnutí se tak stane jednodušším. Jak na to?

Proč chytré hodinky pomohou?

Chytré hodinky automaticky měří mnohé údaje o vašem těle a o vaší fyzické aktivitě. Věci, které byste si museli sami pracně vypočítávat, hodinky zpracují, aniž byste tomu museli věnovat pozornost.

Mluvíme zejména o množství denně spálených kalorií, které hodinky umějí vypočítat na základě mnoha dat včetně měření tepové frekvence. Hubnutí či nabírání totiž v konečném důsledku funguje na fyzikálních principech a dosažení požadovaného cíle je tedy otázkou matematiky a zodpovědného dodržování životosprávy.

Veďte si záznamy

Na úvod je vhodné několik dnů nechat hodinky zaznamenávat váš běžný den. Zjistíte, kolik kalorií denně obvykle spálíte – jaký máte kalorický výdej.

K tomu je vhodné si vést záznamy o jídelníčku. Nijak se neomezujte a jezte tak, jak je vám příjemné. Jen si musíte každou potravinu zapsat. Využít k tomu můžete aplikaci na hodinkách nebo v chytrém telefonu. Tyto aplikace vám na základě dat, která jim poskytnete, spočítají váš kalorický příjem.

Pokud v průměru sníte více kalorií, než kolik spálíte pohybem, přibíráte. Musíte tedy dosáhnout opaku – více spálit, než kolik zkonzumujete. Logicky vyvstávají dvě možnosti. Buď jíst méně kalorické potraviny, nebo se více hýbat. V ideálním případě dokážete obojí.

Stanovte si cíle

Upravte tedy svůj jídelníček a stanovte své cíle. O jakých cílech mluvíme?

  • Počet kalorií, které denně sníte.
  • Počet kalorií, které denně spálíte.

Aby vás plnění cílů více bavilo, můžete si v hodinkách nastavit cíle „hmatatelnější“. Každý den tak například budete muset nachodit určitý počet kroků, vystoupat určitý počet pater, strávit určitý čas náročnější fyzickou aktivitou apod.

Jídelníček pak budete muset sami nadále aktivně zapisovat, abyste měli přehled o svém příjmu.

K tomu všemu se můžete například jednou či dvakrát měsíčně zvážit a změřit obvod pasu, hrudníku, hýždí či rukou. Také tyto informace si zapisujte, abyste mohli svůj pokrok přehledně sledovat.

Co vše lze s hodinkami dělat?

Hodinky vám pomohou i s měřením konkrétních aktivit. Využít je můžete ke sledování svých běžeckých výkonů, při jízdě na kole, bruslích nebo ve fitku. Možnosti jsou velice široké. Chytré hodinky jsou zkrátka pro sport i hubnutí dokonalým parťákem.

Zdroj obrázku: Pexels

Autor

Komentáře k článku