Jak posílit dětskou imunitu? Kombinujte tyto důležité věci

0

Zdraví dítěte je někdy velmi vrtkavé, zejména v mladším věku a také v době, kdy nastoupí do mateřské školky a setká se s ostatními dětmi v denním režimu. Jak posílit imunitní systém vašeho dítěte přirozeným způsobem? Osvojte si tyto tipy a vaše malá ratolest bude zdravá jako rybička.

Období špatné imunity u malého dítěte zná snad každá maminka. Vaše malá láska může být často unavená, bez energie a dobré, řádivé nálady. Nebo také může často trpět na menší nachlazení, rýma je u vás prakticky doma neustále. Právě v takových případech je dobré se zaměřit na posílení imunitního systému.

Jedná se o kombinaci více faktorů

Tím tajným tipem je právě kombinace více faktorů najednou, které je potřeba u dítěte sladit do roviny. Jedná se zejména o zdravý spánek, dostatek vitamínů i pitného režimu, správnou stravu i mnohem víc. Pojďte se podívat na ty nejdůležitější kroky, které je potřeba udělat pro zdraví vašeho dítěte.

Spánek je nejdůležitější

Během spánku vaše dítě nabírá mnoho energie a síly do další aktivity, regeneruje celé tělo a přirozeně posiluje imunitu. Proto nepodceňujte délku spánku a zařaďte ho do denního režimu co nejčastěji. Nerušený a klidný spánek by měl trvat podle toho, jak staré vaše dítě je.

  • U úplně malých miminek by měl spánek trvat něco kolem 17 hodin.
  • Ve školkovém věku se správný spánek pohybuje kolem 10-13 hodin.
  • Ve školním věku pak 9-11 hodin.

Důležité vitamíny a minerály pro imunitu dětí

Pro podporu obranyschopnosti je důležité do jídelníčku dítěte zařadit produkty s obsahem vitamínů B, C a D. Spolu s nimi by měl v jídelníčku být také dostatek zinku. Kde najdete takové vitamíny a minerály a jak je můžete přirozeně doplňovat?

  • Zinek — semínka, ořechy, luštěniny, mořské plody, celozrnné obiloviny.
  • Vitamín B — brambory, mléko, avokádo, sýr, vejce, listová zelenina, borůvky, banány, luštěniny a ořechy.
  • Vitamín C — rybíz, šípek, rakytník, jahody, zelím petržel, paprika, rajčata a kapusta.
  • Vitamin D — dostatek slunečních paprsků, losos, sardinky a ostatní mořské plody, vaječné žloutky a houby.

Zkuste společné otužování

Pokud vaše dítko není zrovna z porcelánu, můžete zkusit zařadit do vašeho společného režimu i otužování. To patří k léty prověřeným technikám, které pomáhají zlepšit imunitu. Do otužování určitě vaše dítě nenuťte, k této aktivitě musí dojít samo.

Fyzická aktivita je důležitá

Vedle kvalitního spánku a vyvážené stravy je pro obranyschopnost vašeho dítěte také dostatečná fyzická aktivita. U nejmenších dětí je to zejména hraní si venku, u větších dětí by to měl být nějaký kroužek nebo hodiny sportu.

Taková aktivita podporuje nejen imunitu dítěte, ale také jeho psychické zdraví pohodu. Zdravá psychika jde opět ruku v ruce s celkovým zdravím dítěte.

Kouzlo slunečních paprsků

Pro celkové zdraví vaší malé ratolesti je také důležitý dostatečný čas na sluníčku. Pokud je pobyt na sluníčku spojený s nějakou fyzickou aktivitou, je to jen dobře. Sluneční paprsky dítěti dodají dostatek vitamínu D, paprsky také dodávají lepší náladu a psychickou pohodu. To je velmi důležité nejen proto, aby bylo vaše dítě šťastné, ale také dostatečně zdravé.

Pokud dodržíte všechny tyto faktory a správně je zkombinujete, pak bude vaše dítě i dobře a kvalitně spát, jeho tělo bude účinně vylučovat veškeré toxiny z těla a tím se také v těle neudrží žádné nežádoucí toxiny.

A co doplňky stravy?

Jestliže stíháte dodržovat vyváženou stravu v jídelníčku vašeho dítěte, pak nejsou doplňky stravy důležité. To se však nedaří všem každý den, a proto je skvělé, že doplňky stravy pro děti existují. Komplexní doplňky v sobě mají veškeré zmíněné vitamíny a minerály, které mají pomoci s udržením správné obranyschopnosti.

Zdroj foto: www.freepik.com

Autor

Komentáře k článku