Jak pečovat o pleť

0

Aby pleť vypadala co nejdéle svěže a zdravě, je potřeba se o ni denně starat. Základem je denní a večerní čištění pleti. V případě použití krému, který naneseme na nevyčištěnou pokožku s ucpanými póry, nemají šanci pronikat důležité živiny. To platí také o krémech a sérech určené pro boj s vráskami. Čištění pleti, patří mezi nejdůležitější kroky v každodenní péči o pokožku.

Čištění pleti ráno

I během spánku je pokožka stále aktivní. Na povrchu kůže se usazují odumřelé buňky, maz a částečky prachu. Nevyčištěná pokožka pak nemůže dýchat a rovněž nanesený krém nebo sérum, se nevstřebá do potřebné hloubky. Ucpané póry je proto nutné vyčistit. Vhodné je použití přípravků určených pro váš typ pleti. Nikdy nedávejte na obličej mýdlo!

shutterstock_123694087

Mnoho z vás bude mít dojem, že to přece vůbec nevadí, ale věřte, že pokožka se postupně tímto velmi vysušuje. Teprve po vyčištění pokožky naneste vhodný krém, opět podle vašeho typu pleti a také podle ročního období. Každá pokožka vyžaduje v určitém ročním období jistá specifika. Mějte vždy na paměti, že pravidelná péče i čištění pokožky, zlepší její kvalitu zhruba o 40%.

Čištění pleti večer

Jak bylo psáno výše, do nevyčištěné pokožky nemají šanci proniknout výživné látky. Večer je nutné odstranit také make-up. Jestliže si zapomenete či nestihnete vyčistit pleť ráno, není to žádná katastrofa. Nikdy však nezapomínejte na večerní čištění pleti! Udělejte si z toho takový svůj malý rituál. K čištění pokožky, dnes existuje celá škála výrobků, které jsou rozděleny opět podle typu pleti: suchá, mastná, citlivá, smíšená. Pokud upřednostňujete čištění vodou, máte na výběr mezi gely a pěnami. V jiném případě to může být mléko, krém nebo také olejíček.

Pokud jste zvyklé používat i tonikum, je to výborná kombinace čištění. Tonikum dodá potřebnou hydrataci a vypne pokožku. Po důkladném vyčištění i jemném vysušení pokožky, naneste krém, sérum nebo výživnou pleťovou masku na noc. Nezapomínejte pravidelně ošetřovat i oční okolí, které je nejvíc náchylné na tvorbu vrásek.

 

Autor

Mezi můj největší koníček, který mi zabírá většinu času, patří psaní článků. Ale protože je potřeba i trochu žít mimo domov věnuji se 4x týdně sportovním aktivitám. O víkendu ráda odpočívám u kreativního tvoření a vymýšlím ruční dekorace.

Komentáře k článku