Jak najít ty správné džíny, aby seděly vašemu typu postavy?

0

Džíny jsou nadčasovým kouskem, který již nějaké to desetiletí ovládly šatní skříně jak u žen, tak u mužů. A i když se považují za univerzální kousek, kterým rozhodně nic nezkazíte (pokud tedy víte, na jakou událost se hodí), nemusí vaší postavě sedět. Existuje hned několik střihů, které nejsou vhodné pro každý typ postavy. A jaké džíny byste si měla vybírat vy a kterým byste se měla vyhnout?

Široké boky

Máte-li hubenější horní část těla a mohutnější boky nebo stehna, zvolte džíny s vysokým střihem, které zvýrazní váš pas. Džíny, které se zužují směrem ke kotníku, jsou obvykle pro tento typ postavy vhodnější než džíny rozšířené, díky nimž můžete vypadat širší. Ty s vysokým pasem jsou také ideální pro ženy s dlouhým trupem, protože vám mohou pohodlně sedět na bocích.

Širší horní část těla

Pokud je vaše horní část těla silnější než ta spodní, nejlepší volbou jsou kalhoty střední šířky, respektive něco mezi úzkými a širokými džínami. Vhodné jsou s vysokým pasem a širokými nohavicemi, které doplňte o tenisky, abyste vyrovnala jednotlivé části postavy. Držte se dál od extrémně úzkých džínů a zvolte mírně volné styly.

Objemnější postava

Středně vysoké až vysoké džíny v černé a tmavě modré barvě vám dodají strukturovanější siluetu. Vybírejte si strečové látky a vypasované kalhoty, které vám pomohou prodloužit nohy. Bez ohledu na vaši výšku budou tyto džíny vypadat lichotivě.

Drobná postava

Drobná postava nemusí nutně znamenat, že jste pouze hubená. To znamená, že jste v podstatě malá, hubená a můžete vesele nakupovat v dětské sekci. Možná budete trochu bojovat s délkou, ale to ničemu nevadí, protože všechny typy džínů jsou pro vás jak stvořené. Pokud chcete vypadat vyšší, zvolte střih ke kotníkům nebo ¾ délky a vysoký pas.

Vysoká a štíhlá postava

Nejlepší jsou pro vás kalhoty se středním a nízkým postavením. Pokud si přejete nosit kalhoty do zvonu, pak počítejte s tím, že tento střih vás ještě více prodlouží. Džíny tzv. boyfriend se vyznačují volnějším střihem a kratším sedem, tudíž jsou pro vaši postavu ideální.

Jaké džíny preferujete vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Autor

Komentáře k článku