Jak najít nejlepší kadeřnictví?

0

Najít dobrého kadeřníka, to není jen tak. Jednak je umění nalézt takového, s nímž najdete společný názor na to, co vám sluší. Pak musí pochopit, jaký účes by se vám líbil, zároveň s vámi ale zkonzultujte, zda je vaše volba vhodná. Jde i o prostředí. Posedíte si zde minimálně dvě hodiny, takže nebudete ani mlčet, tudíž si s kadeřníkem musíte sednout i lidsky.

Kadeřnictví Praha 5 – jaké je nejlepší?

Důležité je, abyste se s kadeřníkem sešli ve svých představách. Vzájemně. Může se vám líbit účes JLO, ale odborník třeba uvidí, že vám takový typ účesu nesedne. Bude se ovšem snažit najít co nejschůdnější cestu k tomu, aby se splnily vaše představy. Pokud se vám líbí dlouhé lokny, ale zbytečně by vám přidávaly kila navíc, kadeřník zvolí kratší formu účesu. Jeho úkolem není pouze nalézt co nejlepší cestu k vašemu vysněnému účesu, zároveň by měl být vaším rádcem. Měl by vám ukázat, co vám sluší, a podstatné je, že s účesem nebudete mít tolik práce. Dobrý kadeřník by měl také umět pracovat s kosmetikou, nesnažit se jen prodat výrobky firem, jež ho zásobují, za každou cenu. Kadeřník vám musí umět nakombinovat ideální produkty na míru v dostatečném množství, ale také by vás neměl zahltit zbytečnostmi. I když za dobrým kadeřníkem jsme schopni cestovat i větší vzdálenosti, přece jen je komfortnější najít někoho blíže svého bydliště nebo pracoviště. Anebo hledejte místo, kam se snadno dopravíte, což jsou například obchodní centra. Zadejte si do vyhledávače například „kadeřnictví Praha 5“ a uvidíte, že například v Metropoli Zličín můžete využít služeb salonu Hair Fashion Point. Salonu, kam chodí známé tváře, starají se i o modelky na různé akce.

Nejlepší kadeřník vám musí rozumět

Kadeřník je terapeut, to jistě víte. Často s ním probíráte své osobní záležitosti, proto musí mezi vámi fungovat sympatie, chemie, kdy si prostě sednete. Kadeřník je leckdy i terapeut, kterému se svěříte s lecčím a nemusíte pak navštívit třeba psychologa. Kadeřník vám nejen doporučí styl, pokud budete tápat, měl by vám vytvořit účes, který nebudete muset i foukat a stylovat každý den. Což je dobré i proto, že nebudete vlasy nijak zatěžovat. A samozřejmě by vám kadeřník neměl ničit vlasy, např. nešetrným odbarvováním, protože i to se bohužel stává ve vyhlášených salonech. Kadeřník není pouze tvůrce účesu, poradí vám i s problémy ohledně vlasů (lupy, mastné, příliš suché). Ukáže vám vychytávky, novinky na trhu a fígle profesionálů. Víte například, že nemusíte používat šampon a kondicionér ze stejné řady? Například lze použít šampon na vlnité vlasy a pro výživu si dopřejte hydratační kondicionér. Jestli se kvalita zlepší a budete mít i perfektní účes, máte vyhráno.

Zdroj náhledového obrázku: HF point

Autor

Komentáře k článku