Jak na správný výběr bot? Roli hraje událost, kam se chystáte

0

Každá žena si potrpí na boty. Vy v tomto směru jistě nejste výjimkou a tak doma máte dostatečnou zásobu. Ne vždy je správné vybírat boty jenom podle toho, na které máte v danou chvíli náladu. Nezapomínejte na to, že výběr je třeba podřídit také události, na kterou se chystáte.

Černé tenisky

Černé tenisky

Volný čas

Pokud jdete jenom na kávu s kamarádkami, jdete se projít po městě se psem, nebo máte v plánu vyrazit za někým na návštěvu, jde o mnohdy zcela neformální akt. A tomu by měl odpovídat i výběr obuvi. My doporučíme zvolit dámské tenisky, které jsou jasným zástupcem takzvaných volnočasových bot. Když jde o jejich přednosti, určitě dominuje tato konkrétní trojice kladů:

  • Pohodlné nošení
  • Zajímavý design
  • Snadné obutí i vyzutí

Důležitá kulturní událost

Tady je třeba dát větší důraz na celkovou eleganci. Může se jednat třeba o ples, ale i návštěvu divadla, nebo charitativní či podobnou akci. Pokud si na ni berete šaty, je doslova povinnost vzít si také stylové lodičky. Nezapomeňte na to, abyste dokonale ladila, ale také na to, abyste se v nich cítila pohodlně a aby vaše chůze byla pokud možno přirozená. Jestliže máte problémy, doporučujeme si před událostí vše natrénovat.

Sportovní aktivita

Zde ani tak nezáleží na tom, jak bota vypadá, nebo jak vám ladí s outfitem. Jdete sportovat a to znamená, že by obuv měla být hlavně pohodlná. Měla by nabídnout dobrý došlap, neměla by nikde výrazně dřít a měla by se také pohodlně nosit. To je trojice věcí, která jsou základem výběru. V tomto segmentu přicházejí výrobci každý rok s řadou inovací.

Chladné počasí

Podzim, ale také zimy jsou ročními obdobími, kdy nic nezkazíte vyšší botou. Mohou to být varianty kotníkové, stejně jako ještě lepší kozačky, které existují i ve variantách nad kolena. Nezapomínejte hlavně na kvalitu materiálu, teplou vnitřní vložku, stejně jako nezapomínejte ani na to, že daná obuv může mít i kožíšek.

 

Autor

Komentáře k článku