Jak na správné třídění odpadu, abyste při něm nedělala chyby

0

Třídění odpadu se rozšířilo do mnoha domácností. Je tedy dobrou zprávou, že se snažíme recyklovat odpadky, které ještě mohou být využity. Je však důležité vědět, co patří do daných kontejnerů, abyste předešla zbytečným chybám.

Do papíru ne

Velmi častou chybou je vyhazovaní obalu od vajíček do kontejneru na papír. Ačkoliv materiálem opravdu je papír, není vhodné ho třídit. Je už totiž tolikrát zrecyklovaný, že ho již nelze znovu zpracovat. Proto byste tyto obaly měla vyhazovat do směsného odpadu. Do papíru nepatří ani kapesníky. A to z toho důvodu, že jsou znečištěné a jejich třídění by nebylo hygienické. Vyhazujte je tedy také do směsného odpadu.

Vymývání plastových obalů

Plastového odpadu za den vyprodukujeme mnoho, jsou to totiž různé kelímky od jogurtů, PET lahve a různé nádoby. Mnohdy se můžeme setkat s názorem, že je nutné veškerý odpad vypláchnout od zbytků produktu. Pro třídění to však není klíčové. Ovšem pokud plasty doma sbíráte dlouho, jistě oceníte spíše čisté obaly, než ty se zbytky jídla a pití, které by mohly začít zapáchat.

Mezi plastové obaly patří také polystyren, ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat. Do žlutého kontejneru tedy rozhodně patří i termoobaly, různé výplně krabic s elektronikou a podobně.

Rozbité zrcadlo

Ohledně rozbití zrcadla panuje řada pověr, zejména že vás čeká sedm let neštěstí. Pokud tedy zrcadlo rozbijete, myslete raději na to, jak ho správně zlikvidovat. Rozhodně totiž nepatří do kontejneru na sklo. Stejně jako autosklo, tak i zrcadlo obsahuje pokovení, které je pro tavení skla nevhodné. Proto tedy raději střepy odneste do směsného odpadu.

Třídění odpadu může být mnohdy složité, protože pořádně neznáme, co patří do kterého kontejneru. Postupem času se však vše naučíte a recyklace tak pro vás nebude problém. Na internetu navíc můžete během chvilky najít další tipy, které vám s tříděním pomohou.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Autor

Komentáře k článku